Zavřít reklamu
iWant

1. května se dozvíme, jak se prodává iPhone X a jak moc se Applu daří

iWant

Společnost Apple včera zveřejnila termín nadcházející konference, na které se budou probírat ekonomické výsledky společnosti za její druhý fiskální kvartál, tedy za období leden-březen 2018. Po tří měsíční pauze si tak budeme moci udělat další obrázek o tom, jak moc je iPhone X úspěšným modelem. Na předchozí konferenci, která se konala po vánočním období, se ukázalo, že si iPhone X nevede zcela špatně, celkové prodeje by však mohly být lepší.

Na pozvánce, která je vyvěšena na oficiálním webu Applu, je uvedeno datum 1. května 2018  ve dvě hodiny odpoledne tamního času. Během této konference se bude Tim Cook a Luca Maestri (CFO) věnovat vývoji v posledních třech měsících. Opět se dozvíme detailnější informace o tom, jak se prodávají iPhony, iPady, Macy a další služby a produkty, jež má společnost Apple v nabídce.

Během posledního konferenčního hovoru s akcionáři se Apple pochlubil zatím nejlepším kvartálem v historii společnosti, kdy během období říjen-prosinec společnost vygenerovala příjmy v hodnotě 88,3 miliardy dolarů. A to i přesto, že meziroční prodeje iPhonů poklesly o více než jeden procentní bod.

Výsledky společnosti v posledních několika obdobích ženou nahoru výnosy ze služeb. Jejich objemy neustále rostou a nic nenasvědčuje tomu, že by se měl tento trend zastavit. Ať už jde o předplatné Apple Music, tarify týkající se iCloudu či prodej z iTunes nebo App Store, Apple na službách vydělává čím dál tím víc. Za necelý měsíc se dozvíme, jak si společnost v těchto ohledech vedla v prvních třech měsících tohoto roku.

Zdroj: Appleinsider