Zavřít reklamu

Jak v dnešní době posloucháte hudbu? Zapnete si rádio, pustíte si CD, nebo si udržujete off-line MP3 knihovnu, kterou neustále přenášíte mezi počítačem a telefonem podle toho, co chcete poslouchat? Pak jsou zde samozřejmě ještě hudbu streamující platformy, které vám za pár korun měsíčně dají neskutečně obsáhlou knihovnu. Chcete-li nějakou vyzkoušet, tak zde najdete, jak dlouho tak můžete činit zdarma. 

Spotify 

Dlouholetým lídrem na poli hudbu streamujících služeb patří jistě Spotify. S ním je to ale jak na houpačce, co se týče zkušební doby, kterou vám poskytne. Nyní navíc s tím, jak sílí konkurence, musí se snažit získávat pořád nové posluchače. Do srpna roku 2019 byla bezplatná doba na zkoušku Premium tarifu jen měsíc, ale protože zde byla velká hrozba z rostoucího Apple Music, Spotify tuto zkušební dobu natáhlo po omezenou dobu na tři měsíce. Jakmile se ale trh trochu ustálil, strategii změnilo, a nyní je u něho standardní měsíc na vyzkoušení si prémiového tarifu. V současnosti si sice můžete opět užít 3 měsíce zdarma, avšak opět jen po omezenou dobu – konkrétně do 11. září. Poté bude opět k dispozici „jen“ jeden měsíc. 

Pokud máte ale na Spotify bez reklam a s více možnostmi přehrávání zájem, tak pokud si Premium tarif aktivujete do 11. září 2022, dostanete zdarma opět ony tři měsíce bezplatného poslechu. Tato nabídka je tak sice bezkonkurenční, je ale třeba myslet na to, že je jen časově omezená.

Apple Music 

Služba Apple Music byla spuštěna už v červnu roku 2015. Jednalo se tak o první velkou službu z řady, které poté následovaly (TV+, Arcade, Fitness+). Noví předplatitelé získali měsíc zdarma nebo rovnou půl roku bezplatné zkušební verze, pokud si koupili dané zařízení společnosti. Apple na toto prakticky od vzniku služby nesáhl, takže řečené platí vlastně i nyní.

YouTube Music 

Hudební platforma Googlu těží svým jménem z populární video platformy, ke které právě přidává označení hudby. Premium účet vám odemkne plný potenciál platformy bez otravných reklam, a podle zajetých kolejí od konkurence si i YouTube Music můžete vyzkoušet na jeden měsíc zdarma, než budete muset platit měsíční předplatné.

Tidal 

Tidal dlouho patřil mezi ty platformy, které vynikaly svou kvalitou obsahu. Nicméně i Spotify a právě Apple Music se v tomto ohledu snaží a neustále se zlepšují, proto přidávají bezztrátovou hudbu nebo tu disponující prostorovým zvukem. Umí to samozřejmě i Tidal, který má pak několik placených tarifů odstupňovaných právě podle kvality poskytované hudby. Ve všech případech ale stejně jako jeho konkurence nabízí 30 dní na bezplatné vyzkoušení si služby.

Deezer 

Francouzský Deezer byl založen už v roce 2007, tedy hned rok po Spotify, kdy je na domácím trhu stále aktuálním lídrem na poli hudbu streamujících služeb. U nás ale tak populární není, o čemž svědčí i fakt, že zde není dostupný jeho bezplatný tarif. Pokud si ale chcete službu vyzkoušet, tak dostanete na tarify Family i Premium obligátní měsíc bez nutnosti platby.

.