Zavřít reklamu

Herní službu Apple Arcade nemusíme příliš představovat. Jedná se o měsíční předplatné, za které dostanete přístup k velkému množství her na iPhone, iPad, iPod touch, Apple TV a Mac. V době psaní tohoto článku jich je více než 100 a pro někoho může být problém najít si ty lepší. Podobné seznamy s hrami jsme pro vás připravili už před pár měsíci. Od té doby ale vyšlo několik zajímavých her, které byste si měli minimálně vyzkoušet.

What The Golf?

Tato hra se velice těžko popisuje, sice podle názvu i obrázků se jedná o golf. Ve skutečnosti má ale blíže k logické hře, která toho s golfem nemá příliš společného. Cílem je dostat různé předměty na konec úrovně. Hra má opravdu netradiční level design a častokrát vás překvapí, co že to máte dostat do cíle. Lepší představu o hře získáte z videa níže.

Neo Cab

Jedná se o příběhovou hru z budoucnosti. V hlavní roli je řidička alternativní taxislužby, se kterou klasicky převážíte pasažéry z bodu A do bodu B. S každým novým pasažérem se postupně dozvídáte střípky k příběhu.

Yaga

Yaga je poctivá RPG hra s nádhernou kreslenou grafikou, povedeným fantasy světem, rozvětveným příběhem a zajímavým stylem ovládání. Podle mnohých se jedná o jedno z nejlepších RPG pro iOS.

Pac-Man Party Royale

Oblíbený režim posledních let se spojil s jednou z nejúspěšnějších her historie. Hra funguje tím způsobem, že se hráči snaží udržet naživu co nejdéle na jedné mapě. Jakmile jejich Pac Man zemře, promění se v ducha a cílem je zničit ostatní, ještě živé hráče.

Pilgrims

Do seznamu se dostala i česká hra Pilgrims, za kterou stojí studio Amanita Design. Jde o 2D adventuru s perfektní a unikátní grafikou. Českého a slovenského hráče potěší určitě i to, že je svět inspirovaný známými pohádkami, které spadají do středoevropského a východoevropského folklóru. Díky tomu ve hře uvidíte například známé pohádkové bytosti.

Lego Builders Journey

Nenechte se zmást brandingem Lego. Jedná se o velice povedenou logickou hru, která využívá kostičky. Cílem je dokončit rozestavěné stavby, jako třeba mosty, cesty atd. Z počátku bude řešení jednoduché, obtížnost se ale postupně zvyšuje.

Rayman Mini

Super Mario Run si srdce hráčů nezískal hlavně kvůli vysoké ceně. Pokud byste hru v tomhle stylu chtěli hrát, tak je Rayman Mini ideální záležitostí, navíc je součástí Apple Arcade. Kromě jednoduchého ovládání hra zaujme i zajímavou grafikou a herním světem.

Where Cards Fall

Herní studio Snowman můžete znát hlavně díky hitům jako Alto’s Odyssey nebo Alto’s Adventure. Pro Apple Arcade připravili také Skate City a Where Cars Fall. Poslední jmenovaná hra je však zcela něco odlišného než zbylé tři tituly. Jedná se o příběhovou hru, ve které je plno puzzlů na řešení.

Butter Royale

Další hra v seznamu, která spadá do žánru Battle Royale. Tentokrát už se jedna o klasičtější battle royale než Pac-Man výše. Tedy až na to, že se hra točí kolem jídla. Nechybí ani věci jako shánění lepších předmětů/zbraní, zmenšování herní oblasti a bouřka, která zabíjí všechny hráče.

Secret Ops!

Pravděpodobně jde o nejunikatnější hru, která se momentálně v Apple Arcade nachází. A to hlavně z toho důvodu, že využívá rozšířenou realitu. Cílem hráčů je dostat agenta Charlese na konec každé úrovně, které jsou například ve vašem obýváku. Pokud nejste fanoušci rozšířené reality, můžete ji úplně vypnout a vychutnat si hru klasicky.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více