Zavřít reklamu

Jednou z největších výhod herní služby Apple Arcade ve spojení s novým operačním systémem iOS 13, iPadOS a tvOS je podpora herních ovladačů ke konzolím Xbox a PlayStation u iPhonů a iPadů. Podporu ovladače tím pádem získala také řada titulů v Apple Arcade, ne všechny jsou ale s herními ovladači kompatibilní. Které hry z nové herní služby od Applu si můžete vychutnat s herním ovladačem?

The Get Out Kids

Jistě jste si již stihli všimnout, že Apple se ve své herní službě soustředí převážně na nezávadný, nenáročný obsah, kterým cílí spíše na mladší či méně náročné uživatele. To ale nemusí nijak radikálně snižovat zážitek ze hry. Příkladem může být třeba titul The Get Out Kids, odehrávající se v osmdesátých letech minulého století. Malá dívka se při hledání svého milovaného psíka vydává na dobrodružnou cestu.

The Get Out Kids screenshot hry iPad iPadOS

Agent Intercept

Agent Intercept je zábavná závodní hra, ve které se stáváte tajným agentem. Vaše vybavení je tvořené řadou různých špiónských pomůcek a váš cíl je jasný – úspěšně se probojovat ne tak úplně všedním dnem. Hru Agent Intercept můžete pochopitelně hrát čistě na displeji svého iOS zařízení, ten správný šmrnc ale získá teprve v kombinaci s herním ovladačem.

Mutazione

Název hry zní možná trochu děsivě, její obsah je ale nade vší pochybnost vhodný pro všechny věkové kategorie. Hra je popisována jako „mutant soap opera“, v jejíž hlavní roli se ocitá patnáctiletá Kari. Ta se vydává na misi, jejímž cílem je postarat se o dědečka. Při svém dobrodružství poznává Kari taje zvláštního, okouzlujícího světa Mutazone.

Mutazione screenshot hry iPad iPadOS
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Stranded Sails

Velké oblibě se nejenom v rámci služby Apple Arcade těší také nejrůznější simulátory. Jedním z nich je také titul Stranded Sails, ve kterém se stáváte potomkem kapitána ztroskotané lodi, který se musí postarat o ostatní, vytvořit potřebné zdroje a nakonec se i pokusit o úspěšné zbudování lodě, která ztroskotance dopraví zpět do bezpečí.

King’s League 2

Hra King’s League 2 zaujme především oddané milovníky RPG žánru, vhodná je ale opravdu pro každého. Nabízí ještě více možností při budování strategie, ještě více taktických bitev a ještě více možností pro stavbu a sestavování vlastního týmu. Hra je vhodná pro starší děti.

King's League 2 screenshot hry iPhone

Spaceland

Spaceland je zábavná tahová hra, při které se budete muset pekelně soustředit na provedení co nejsprávnějšího rozhodnutí. Ve hře se stáváte velitelem vesmírné posádky, kterou musíte vybavit co nejlepším a nejvýkonnějším arzenálem a vydat se na cestě za dobrodružstvím a za vítězstvím.

Spaceland screenshot hry iPad

Explottens

Hra Explottens potěší milovníky koček stejně jako příznivce retro střílecích akcí. Ve hře se stáváte kočičím ozbrojeným pilotem, který musí ostatní kočky ubránit před útočníky. Ve hře není nouze o úrovně různých obtížností, zdánlivě neporazitelné bosse, ale také o zábavu a akci.

Explottens screenshot hry iPad
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Dodo Peak

Na Apple Arcade nebude postupem času nouze ani o staré dobré plošinovky. Těch je tam v současné chvíli zatím jen poskrovnu, pomalu ale přibývají. Jednou z nich je Dodo Peak, připomínající trochu klasiku Donkey Kong. Ve hře na své cestě překonáváte nejrůznější překážky a úskalí, sbíráte důležité předměty a směřujete k cíli.

Dodo Peak screenshot hry iPad

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více