Zavřít reklamu

Apple Arcade je oficiálně dostupná už od minulého čtvrtka, ale až tento týden se s příchodem iPadOS a tvOS 13 dostala také na iPad a Apple TV. Herní platforma nabízí okolo sedmdesáti titulů za 139 korun měsíčně, přičemž hry jsou k dispozici napříč zařízeními, jako je iPhone, iPad, iPod touch, Apple TV a od října také Mac. Noví předplatitelé dostali možnostsi službu  vyzkoušet na jeden měsíc zdarma.

V rámci Apple Arcade naleznete od nezávislých tvůrců i velkých studií, některé kousky jsou určené exkluzivně pouze pro tuto službu. Každý týden mají přibývat nové tituly. Součástí her nejsou žádné nákupy v aplikacích ani reklamy, všechny hry je možné stáhnout pro hraní offline. Které hry byste si v rámci Apple Arcade neměli nechat ujít?

1) Oceanhorn 2

Oceanhorn 2 je dobrodružná hra, nesoucí se v duchu kultovní Legend of Zelda od Nintenda. Jedná se o velmi dobře vypadající pokračování hry Oceanhorn, která vyšla jak pro Android, tak pro iOS. V Oceanhorn 2 hráče čeká luštění hádanek, sbírání užitečných předmětů a prozkoumávání okolí na cestě stát se hrdinou s velkým „H“.

Apple Arcade iOS 13

2) Overland

Overland je postapokalyptická strategie, ve které nebude nouze o nesnadná rozhodnutí. Ve hře vás čeká cesta napříč Spojenými státy, kterou musíte za každou cenu přežít. Na cestě potkáte nejen nebezpečená stvoření, se kterými se budete muset utkat, ale také přeživší, které budete muset zachránit. Pomohou vám zbraně, balíčky první pomoci a další předměty, které musíte po cestě sbírat.

3) Mini Motorways

Mini Motorways je hra z dílny tvůrců Mini Metro. Můžete si v ní navrhnout svou vlastní mapu a řídit provoz, který se bude s postupem hry čím dál více komplikovat. Záleží jen na vás, do jaké míry se vám ve hře Mini Motorways podaří dopravu ve městě vyřešit k všeobecné spokojenosti.

4) Saynoara Wild Hearts

Sayonara Wild Hears je divoká rytmická hra. Její děj vás provede tvorbou popového soundtracku, závoděním o první příčky v hitparádách a nastolením harmonie ve vesmíru.

5) Exit the Gungeon

Exit the Gungeon je náročná 2D střílečka, v níž si musíte poradit s nespočtem nepřátel. Naštěstí budete mít k ruce široký arzenál zbraní. S každým hraním se hra mírně změní, proto se nemusíte v žádném případě bát nudy. Exit the Gungeon je sequelem nezávislého herního titulu Enter the Gungeon.

6) Shantae and the Seven Sirens

Shantae and the Seven Sirens je dobrodružná hra ve stylu Super Mario nebo Mega Man, není v ní ale ani nouze o rozvinutý příběh. Hlavní hrdinka hry Shantae se ve svém dobrodružství vydává objevovat zničené potopené město. Na své dobrodružné cestě poznává nové přátele a musí se také utkat se sedmi sirénami.

7) Bleak Sword

Bleak Sword je akční fantasy hra v unikátním retro osmibitovém stylu. Tato hra má být pro hráče především výzvou – budete s v ní muset naučit, jak bojovat s každým monstrem, které vám přijde do cesty. Při procházení všemi doupaty, hrady, lesy i bažinami se budete muset mít hodně na pozoru.

8) Skate City

Skate City je skateboardová hra ve stylu arkády. Hráči si v ní budou moci vyzkoušet širokou škálu nejrůznějších triků a jejich kombinací, co nejvíce zdokonalit své dovednosti a nechat se naplno pohltit okolním prostředím a neustále se měnícími podmínkami.

Apple Arcade skate FB

9) Punch Planet

Punch Planet je 2D bitevní hra, svým způsobem připomínající legendární Street Fighter. Hra je laděná do uměleckého stylu neo-noir a vyznačuje se nápaditými animacemi. Punch Planet vás přenese do akčního a pohlcujícího světa exotických planet, vyspělých měst a mimozemských ras.

10) Card of Darkness

Card of Darkness je zajímavá puzzle hra, ve které nechybí spousta humoru. V relativně jednoduchém designu můžete provádět nejrůznější mocná kouzla, zápasit s fantastickými monstry, odhalovat dávná tajemství a nakonec zachránit celý svět – stačí si jen vybrat ty správné karty.

.