Zavřít reklamu

Je to nějakou dobu nazpátek, co jsme na našem magazínu uveřejnili článek s 10 skvělými tweaky pro jailbreak na iOS 14 – ten si můžete přečíst v odkazu, který přikládáme níže. Jailbreak a veškeré tweaky se neustále rozrůstají a uživatelé tak mohou využít naprosto perfektní funkce, ze kterých jsem minimálně já osobně nadšený. Níže se společně podíváme na seznam dalších 10 tweaků pro jailbreak, se kterými si budete schopni svůj iPhone přizpůsobit na maximum. Podíváme se na tweaky pro úpravu ovládacího centra či uzamčené obrazovky, a také na tweaky, které změní chování systému.

Abyste mohli jednotlivé tweaky nainstalovat a využít, tak je nutné, abyste měli v aplikaci Cydia, která slouží jakožto jakýsi rozcestník pro jailbreak, přidané konkrétní repozitáře, ze kterých se tweaky stahují. U každého níže uvedeného tweaku najdete informaci o tom, ze kterého repozitáře pochází. Pomocí odkazu, který přikládám níže, si můžete zobrazit článek, ve kterém najdete seznam nejpoužívanějších repozitářů, jenž si můžete pomocí odkazu jednoduše přidat.

Nejpopulárnější repozitáře s tweaky pro jailbreak najdete zde

BetterCCXI

Tweak BetterCCXI slouží k perfektnímu a jednoduchému přizpůsobení ovládacího centra. Kromě toho, že pomocí tohoto tweaku můžete jednoduše přeskládat veškeré prvky, které jsou součástí ovládacího centra, tak si k nim můžete přidat popisky, anebo různé rozšířené možnosti pro lepší ovládání. Samozřejmostí je pak také změna velikosti jednotlivých prvků a mnoho dalšího. Tweak BetterCCXI stáhnete zdarma z repozitáře Packix.

FloatyTab

Pokud si na vašem iPhonu otevřete nějakou klasickou aplikaci, tak bude mít s největší pravděpodobností ovládací prvky ve spodní části obrazovky – stačí si rozkliknout třeba App Store, Hudbu, anebo třeba aplikaci Watch. Pokud si stáhnete FloatyTab, tak se veškeré tyto ovládací prvky přesunou do malého plovoucího panelu. Po vzhledové stránce se jedná o skvělé zpříjemnění. Pokud vám je tento panel povědomý, mohli jste ho zahlédnout v aplikaci Pinterest. FloatyTab je k dispozici za 1.49 dolaru v repozitáři Twickd.

Grupi

Již po dobu několika dlouhých let si na našem iPhonu nemůžeme žádným způsobem přizpůsobit zamčenou obrazovku – tedy kromě změny tapety. Stále to samé rozhraní už je prostě ohrané a ničím nenadchne. Pokud máte stejný názor a nainstalovaný jailbreak, tak využijte tweak Grupi. Konkrétně se tento tweak stará o notifikace – pokud jich máte více z jediné aplikace, tak je sjednotí do jakési skupiny. Tyto skupiny aplikací pak lze rozkliknout a notifikace zobrazit. Tweak Grupi můžete za 1.99 dolarů zakoupit v repozitáři Packix.

Dotto+

Pokud vám v rámci iOS přijde nějaká notifikace z aplikace, tak to kromě klasického oznámení můžete poznat prostřednictvím odznaků, které se zobrazují v pravém horním rohu ikony aplikace na domovské obrazovce. Nativně je tento odznak červený a nachází se v něm číslo, pokud si stáhnete tweak Dotto+, tak získáte možnost pro změnu barvy odznaku pro jednotlivé aplikace, společně s dalšími možnosti pro přizpůsobení. Tweak Dotto+ stáhnete zdarma z repozitáře Dynastic.

Whoops

Určitě už se to alespoň jednou stalo každému z nás – v rámci aplikace Zprávy jste nějakou zprávu odeslali, ale ihned poté jste zjistili, že se v ní nachází chyba, anebo že je určená někomu jinému. Ve Zprávách každopádně stále není k dispozici funkce, pomocí které byste mohli zprávu stáhnout zpět, anebo odstranit. Přesně tohle řeší tweak Whoops, který po stisknutí tlačítka pro odeslání zprávu odešle až za pár sekund, během kterých můžete odeslání zrušit. Tweak Whoops stáhnete zdarma z repozitáře SparkDev.

DnDSwitch

Boční přepínač na iPhonu slouží k jednoduché a rychlé aktivaci tichého režimu. Pokud tento režim aktivujete, tak stále můžete přijímat veškeré notifikace a hovory, ve výchozím nastavení jsou pak aktivní i vibrace. Mimo to existuje také režim Nerušit, který veškeré notifikace i hovory zablokuje, pokud tedy nemáte nastaveno jinak. Jestliže Nerušit využíváte často, bude se vám hodit tweak DnDSwitch. Ten nastaví, aby se pomocí bočního přepínače (de)aktivoval právě režim Nerušit. Tweak DnDSwitch stáhnete zdarma z repozitáře Packix.

dndswitch

AirPay

V České republice můžeme již po dobu několika let využívat Apple Pay, díky kterému lze platit iPhonem, anebo třeba pomocí Apple Watch. Jakmile na iPhonu rozhraní Apple Pay aktivujete, tak se vám zobrazí klasická obrazovka, ve které máte na výběr několik karet a pro použití se musíte autorizovat. Pokud vás tohle nativní rozhraní již nudí, tak si zajisté oblíbíte tweak AirPay. Ten po aktivaci Apple Pay zobrazí malé rozhraní, které je podobné rozhraní pro párování AirPods, a které si můžete přizpůsobit. AirPay stáhnete za 1 dolar v repozitáři Twickd.

LetMeDecline

Pokud vám na iPhone někdo zavolá v případě, kdy jej máte uzamknutý, tak se na obrazovce objeví pouze posuvník, pomocí kterého lze hovor přijmout. Co se týče tlačítka pro odmítnutí, tak to byste hledali marně – pro odmítnutí je totiž nutné dvakrát stisknout napájecí tlačítko. Jestliže vám tohle nevyhovuje, tak potřebujete tweak LetMeDecline, který na obrazovku tlačítko pro odmítnutí přidá. Tweak LetMeDecline stáhnete zdarma z repozitáře Packix.

letmedecline

Complicaitons

Vlastníte Apple Watch a líbí se vám komplikace? Pokud jste si na tuto otázku odpověděli kladně, tak pro vás mám skvělou zprávu – pomocí tweaku Complications si je můžete přidat i na váš iPhone, konkrétně na uzamčenou obrazovku. Komplikace vám mohou na iPhonu zobrazit mnoho informací, například stav baterie, ušlé kroky, počasí a další – zkrátka a jednoduše se jedná o něco, co měl Apple udělat už dávno. Tweak Complications pořídíte za necelé 2 dolary v repozitáři Packix.

Docktyle

Tweak Docktyle slouží k přepracování Docku, který se nachází ve spodní části domovské obrazovky. Konkrétně dokáže změnit jeho barvu, anebo do pozadí přidat přechody různých barevných odstínů. Pokud jste se někdy vrhnuli do kompletního přizpůsobení domovské obrazovky, tak právě spodní Dock mohl být posledním chybějícím dílkem puzzle. S Docktyle jste tento dílek našli a můžete jej přidat. Tweak Docktyle je k dispozici zdarma v repozitáři Basepack.

.