Zavřít reklamu

Pokud jste před několika lety vlastnili jeden ze starších iPhonů, tak jste na něm dost možná měli nainstalovaný jailbreak. Právě díky jailbreaku můžete váš jablečný telefon, jak už název napovídá, utéci z vězení, které pro něj Apple připravil. Díky obrovského množství všemožných dostupných tweaků pak můžete odemknout jeho pravý potenciál. Tweaky dokáží zpřístupnit funkce, které kalifornský gigant s největší pravděpodobností do iOS nikdy nepřidá, a které jsou často velice užitečné. Jailbreak se v poslední době opět velmi rozmohl, a pokud jej máte nainstalovaný i vy, tak se vám bude líbit tento článek. V tom se podíváme na 10 skvělých tweaků, které jsou určené pro iOS 14.

Abyste mohli jednotlivé tweaky nainstalovat a využít, tak je nutné, abyste měli v aplikaci Cydia, která slouží jakožto jakýsi rozcestník pro jailbreak, přidané konkrétní repozitáře, ze kterých se tweaky stahují. U každého níže uvedeného tweaku najdete informaci o tom, ze kterého repozitáře pochází. Pomocí odkazu, který přikládám níže, si můžete zobrazit článek, ve kterém najdete seznam nejpoužívanějších repozitářů, jenž si můžete pomocí odkazu jednoduše přidat. Nyní už se ale vrhněme na samotné tweaky.

Nejpopulárnější repozitáře s tweaky pro jailbreak najdete zde

Shuffle

Pokud má konkrétní tweak k dispozici nějaké předvolby a možnosti, tak je můžete spravovat ve spodní části Nastavení. Jestliže však stále instalujete nové tweaky, popřípadě pokud stále provádíte úpravu jejich předvoleb, tak neustále přesouvání se dolů v Nastavení může být otravné. Tweak Shuffle umístí nastavení tweaků, stažených aplikací a předinstalovaných aplikací do kategorií, které se usadí v horní části Nastavení. Tweak Shuffle stáhnete zdarma v repozitáři CreatureCoding.

Flame

V úvodu už jsme se o aplikaci Cydia, která slouží jakožto jakýsi rozcestník pro jailbreak, zmínili. Pravdou je, že po designové a funkční stránce není tato aplikace úplně ideální a zasloužila by si nějaké změny. Přesně kvůli tomu je tady tweak Flame, který dokáže do aplikace Cydia přidat dlouhou dobu chtěné funkce, společně s dalšími možnostmi. Mimo jiné dostane Cydia díky tweaku Flame také hezčí kabátek. Tweak Flame stáhnete zdarma z repozitáře BigBoss.

Cylinder Reborn

Cylinder Reborn je nejnovější vydání známého tweaku Cylinder. Tento tweak dokáže přidat možnosti pro výběr animace, která se zobrazí na domovské obrazovce při přesunutí na jinou stranu s aplikacemi. Vybrat si můžete mnoho jednoduchých animací, nechybí však ani takové, které jsou lehce šílené. Pokud se vám animace při přechodu na další stránku nelíbí vůbec, můžete se ji bez problémů ihned zbavit, čímž se zařízení stane pocitově rychlejší. Tweak Cylinder Reborn stáhnete bezplatně z repozitáře Chariz.

BarMoji

Co si budeme nalhávat, emoji využívá každý den naprostá většina z nás. Jedná se totiž o perfektní způsob, pomocí kterého můžete vyjádřit své pocity a emoce. Pokud chcete na iPhonu vložit nějaké emoji, tak je nutné, abyste se na ně v klávesnici přesunuli. Po tomto přesunu se ihned zobrazí nejpoužívanější emoji, společně se všemi ostatními. Tweak BarMoji přidá přímo pod klávesnici, mezi ikonu zeměkoule a mikrofonu, řádek s nejpoužívanějšími emoji, takže se nemusíte zbytečně přepínat. BarMoji je k dispozici zdarma v repozitáři Packix.

barmoji tweak

Snowboard

Slyšeli jste někdy pojem Springboard a doteď nevíte, co to je? Odpověď na tuto otázku je více než jednoduchá – jedná se totiž o rozhraní domovské obrazovky na vašem iPhonu. Co se týče možností přizpůsobení domovské obrazovky, tak kromě změny pozice ikon a vložení widgetů toho o moc více nezmůžete. Pomocí tweaku Snowboard však můžete domovskou obrazovku iPhonu kompletně překopat k obrazu svému. Využít můžete vlastní ikony aplikací, anebo změnit jejich rozložení. Tweak Snowboard je naprostým základem a stáhnete jej bezplatně z repozitáře SparkDev.

QuitAll

Pokud vám přijde, že váš iPhone běží pomalu, tak stačí, abyste v přepínači aplikací ukončili veškeré aplikace, které zrovna nepoužíváte. Již po dobu několika let však tyto aplikace musíme jednu po druhé vypínat ručně, a to přejetím prstu. To může být problém především pro jedince, kteří mají na pozadí spuštěné desítky různých aplikací. Pokud si stáhnete a nainstalujte tweak QuitAll, tak se do přepínače aplikací přidá malé tlačítko, pomocí kterého lze jediným klepnutím veškeré aplikace ukončit. QuitAll je k dispozici zdarma v repozitáři Chariz.

Power Module

V jednoduchosti je krása a u tweaků to platí dvojnásobně. Samozřejmě existují komplexní tweaky, které toho dokáží opravdu mnoho, avšak většině z nás více vyhovují ty jednodušší, které dokáží lehce pozměnit nějakou část systému tak, aby se s ní dalo lépe pracovat. Tweak Power Module dokáže do ovládacího centra přidat skvělý prvek, pomocí kterého lze iPhone jednoduše vypnout či restartovat, znovu načíst Springboard a další. Tweak Power Module je k dispozici zdarma v repozitáři Packix.

AutoFaceUnlock

Face ID je v současné době u chytrých telefonů nejpokročilejší biometrickou ochranou, kterou můžete využít – samozřejmě má ale své nevýhody a mouchy. Mnoho uživatelům například vadí to, že se po odemčení pomocí Face ID zařízení automaticky nepřesune na domovskou obrazovku. Je totiž nutné, abyste po autorizaci ještě přejeli prstem zdola nahoru. Pokud si nainstalujete AutoFaceUnlock, tak se této vlastnosti můžete jednoduše zbavit. AutoFaceUnlock je k dispozici zdarma v repozitáři BigBoss.

face id

Jellyfish

Již po dobu několika let si v rámci iOS nemůžeme žádným způsobem upravit uzamčenou obrazovku iPhonu – změnu tapety rozhodně nepočítám jako nějakou úpravu. Neustále se tak v horní části zobrazuje čas a ve spodní pak dvě tlačítka pro spuštění svítilny či aplikace Fotoaparát. S tweakem Jellyfish se ale tohle kompletně mění. Po jeho instalaci si totiž můžete uzamčenou obrazovku kompletně „překopat“. Můžete se pustit do přidávání různých prvků, které lze libovolně přesouvat a mnoho dalšího. Jellyfish je jediným placeným tweakem v tomto seznamu – za 1.99 dolarů jej zakoupíte v repozitáři Dynastic, rozhodně to ale za tu cenu stojí.

DigitalBattery13

Naprosto neměnná zůstává již po dobu několika dlouhých let také ikona baterie v pravém horním rohu obrazovky. U novějších iPhonů s Face ID si dokonce nemůžete přímo vedle ikony nechat zobrazit ani procenta baterie, ale musíte otevřít ovládací centrum. Jestliže máte jailbreak, tak vás dokáže zachránit tweak DigitalBattery 13, který dokáže procenta zobrazit přímo v ikoně baterie. Kromě toho nechybí možnosti pro změny barvy baterie podle úrovně nabití a mnoho dalšího. DigitalBattery13 stáhnete z repozitáře BigBoss.

digitalbattery13
.