Zavřít reklamu

Testování iOS 13 je u konce a systém může zamířit mezi běžné uživatele. Ve stejné fázi je také watchOS 6 a oba systémy tudíž vyjdou ve stejný den. Naopak iPadOS se o několik dní opozdí a macOS Catalina dorazí až příští měsíc. Nad tvOS 13 momentálně visí otazník.

Na konci keynote, kde Apple představil nové iPhony 11 (Pro), iPad 7. generace a Apple Watch Series 5, prozradila cupertinská společnost přesné datum vydání iOS 13. Systém bude pro běžné uživatele dostupný ve čtvrtek 19. září. V tentýž den bude veřejnosti zpřístupněn také watchOS 6. Informaci Apple uvádí i na svých oficiálních stránkách.

Dark Mode v iOS 13:

Nový iPadOS 13 vyjde překvapivě až na konci měsíce, konkrétně tedy v pondělí 30. září. Ten samý den bude k dispozici také iOS 13.1, který je aktuálně ve fázi beta testování. Systém přinese hned několik funkcí, které Apple odstranil z původního iOS 13 a lze očekávat, že nabídne i některé vychytávky pro nové iPhony.

Uživatelé Maců se nového macOS Catalina dočkají až v průběhu října. Přesné datum Apple prozatím neuvádí, což jen vyvolává otázku, zdali nebude systém zpřístupněn až po říjnové keynote, na které by měla společnost odhalit 16″ MacBook Pro, nové iPady Pro a další novinky.

O tvOS 13 nejsou prozatím dostupné žádné informace – Apple se o systému během keynote vůbec nezmínil a datum vydání neuvádí ani na svých stránkách. Nicméně lze očekávat, že tvOS 13 vyjde po boku iOS 13 a watchOS 6, tedy také 19. září. Zda tomu tak skutečně bude, se dozvíme už příští čtvrtek.

iOS 13 FB
.