Zavřít reklamu

Nastavení typu vozidla

Většina uživatelů používá Waze v osobních vozidlech. Tuto populární navigaci ale můžete používat také například pro jízdu na motorce nebo v elektromobilu. Právě pro tyto případy nabízí Wave možnost nastavení typu vozidla. Vlevo dole klepněte na Moje Waze a poté vlevo nahoře klepněte na ikonku nastavení. V sekci Jízdní předvolby klepněte na Detaily o vozidle -> Typ vozidla a nastavte vše potřebné.

Tip: Ke každému autu je potřeba sjednat povinné ručení, kterým v případě nehody pokryjete protistraně škodu – pokud tedy nehodu zaviníte. Abyste neplatili za povinné ručení zbytečně moc, vyplatí se vždy porovnat nabídky od nejrůznějších pojišťoven a zjistit tak, která je pro vás nejvýhodnější.

Přizpůsobení profilu

V aplikaci Waze na iPhonu máte také možnost plně si přizpůsobit váš profil včetně toho, kteří uživatelé vás budou moci vidět na mapě. Pro přizpůsobení profilu klepněte vlevo dole na Moje Waze. Poté jednoduše klepněte na ikonku vašeho profilu, kde můžete například aktivovat neviditelnost, nastavit náladu, přečíst si poštu, přejít do nastavení nebo si prohlédnout uživatelská hodnocení.

Dálniční známky

Jednou ze skvělých funkcí, které nabízí aplikace Waze pro iPhone, je možnost přidávání a správy všech vašich tuzemských i zahraničních dálničních známek. Vlevo dole klepněte na Moje Waze a poté vlevo nahoře klepněte na ikonku ozubeného kolečka. V sekci Jízdní předvolby klepněte na Dálniční známky a povolení a přidejte vaše známky.

Přehrávání hudby

Nebaví vás cestovat v naprostém tichu? Můžete si propojit aplikaci Waze s vaším oblíbeným přehrávačem hudby. Spusťte Waze a vlevo dole klepněte na Moje Waze. Vlevo nahoře klepněte na ikonku nastavení a v sekci Jízdní předvolby klepněte na Audio přehrávač. Poté vyberte preferovanou aplikaci.

Zobrazení hlášení na mapě

Aplikace Waze nabízí spoustu možností, co se týče zobrazení nejrůznějších hlášení na mapě. Je jen na vás, zda si jednotlivé překážky, radary a další položky necháte zobrazit na mapě, případně se na ně necháte hlasem upozornit v průběhu řízení. Pro přizpůsobení hlášení klepněte na Moje Waze v levém dolním rohu -> Nastavení -> Zobrazení mapy. V sekci Zobrazit na mapě klepněte na Hlášení a poté u jednotlivých položek upravte možnosti zobrazení.

Upozornění na železniční přejezdy

Novější verze aplikace Waze vás dokáží také upozornit na železniční přejezdy. Pokud si ve Waze na iPhonu chcete aktivovat upozornění na železniční přejezdy, klepněte vlevo dole na Moje Waze a poté vlevo nahoře klepněte na ikonku ozubeného kolečka. Klepněte na Zobrazení mapy -> Hlášení -> Železniční přejezd, a aktivujte příslušné položky.

Nastavení základních adres

Používáte aplikaci Waze při navigaci domů nebo do práce? Můžete si tyto dvě adresy nastavit jako výchozí pro rychlý přístup. Pokud si ve Waze  na iPhonu chcete nastavit adresu domova a práce, klepněte vlevo dole na Moje Waze. V panelu, který se vám zobrazí, najdete mimo jiné položky Doma a Práce – po klepnutí na tyto položky můžete začít s nastavením příslušných adres.

Přehled jízd

Ve Waze na iPhonu můžete také snadno a rychle zjistit podrobnosti o historii vašich jízd. Pro zobrazení historie jízd klepněte na Moje Waze -> Nastavení. Zamiřte o něco níže do sekce Účet, klepněte na Soukromí, a v sekci Aktivity klepněte na Navigační historie.

Přizpůsobení hlasových pokynů

Aplikace Waze vám na iPhonu umožňuje také přizpůsobení hlasových pokynů virtuálního asistenta. Pokud chcete upravit míru detailů, o kterých vás asistent informuje, klepněte vpravo dole na ikonku zvuku. V menu, které se vám zobrazí, můžete zvolit způsob podávání informací a přizpůsobit také hlas asistenta.

Skrytá příšerka

Tento tip vám sice dopravu z místa na místo neurychlí, může vám ale zpříjemnit používání aplikace Waze. Jedná se o postavičku, jejímž prostřednictvím můžete demonstrovat vaši momentální náladu. Spusťte aplikaci Waze a do vyhledávacího pole zadejte ##@morph. Poté přejděte na váš profil – objeví se vám u něj fialová postavička, která se přizpůsobí náladám nastaveným v sekci Mood.

.