Zavřít reklamu

Díky aplikace Waze budete vždy vědět, co se na silnici děje. I když znáte cestu, titul vám okamžitě řekne vše o provozu, pracích na silnici, hlídkující policii, nehodách atd. Pokud je pak na vaší trase velký provoz, Waze ji změní, aby vám ušetřil čas. Do aplikace se navíc pořád přidávají nové funkce, např. ty pro uklidnění. 

Headspace 

Stres při řízení vede k mnoha zdravotním potížím, včetně bolestí zad, deprese a zvýšeného krevního tlaku. Aby proti těmto a mnohým dalším negativním následkům trávení příliš mnoho času za volantem Waze bojoval, spojil své síly se službou Headspace. V aplikaci si tak můžete vybrat z pěti dostupných nálad – prozřelá, otevřená, jasná, nadějná, radostná, které vám mají pomoci od zbytečného nervování se.

Není to ale všechno, co tato aktualizace přináší. Místo svého vozu si totiž nově můžete nechat zobrazit balon. To nejspíše proto, abyste se nad možnou neutěšenou dopravní situací patřičně povznesli. Další novinkou je pak možnost nechat se navigovat alternativním hlasem.

Chytřejší trasy 

Aplikace od léta nabízí množství užitečných informací, jako jsou alternativní trasy, dopravní situace a zprávy v reálném čase. Ty vám primárně pomohou při výběru té nejlepší trasy. To navíc ještě dříve, než vůbec usednete do vozidla. Nový náhled vám tak vysvětlí, proč aplikace plánuje právě takovou trasu, kterou vám ukazuje jako doporučenou.

navigace

Bezpečnostní zprávy 

Partneři aplikace Waze ve městech po celém světě mohou využívat včasnou, relevantní a hyperlokální komunikaci uživatelů v aplikacích k podpoře bezpečnosti silničního provozu. Tato bezpečnostní hlášení se řidičům zobrazí, když jsou dále než 10 sekund jízdy od aktuálního místa. Waze se také připojil k iniciativě Světové zdravotnické organizace, kdy podepsal otevřený dopis na podporu nových plánů k tomu, jak prosadit bezpečnější dopravu vzhledem k dodržování předepsaných rychlostí, jako součást svého širšího závazku k bezpečnosti silničního provozu.

Stažení aplikace Waze v App Store.

Adam Kos

Není málo času, který máme, ale mnoho času, který nevyužijeme.

Jako bývalý konstruktér mám k technologiím skutečně blízko. Kolem společnosti Apple se točím již od vydání prvního iPhonu, už přes 10 let pak plním různá média svými příspěvky, a to jak webová, tak ta tištěná. Kromě toho rád koukám na kvalitní kinematografii a sbírám vintage náramkové hodinky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    To s tou náladou je nejaka priblbla sranda, ne? Obcas si prijdu, ze se pohybuju ve svete debilu…

    Waze podpsalo dopis WHO k bezpečnější dopravě prostřednictvím dodržování rychlosti?

    Co má WHO společného s dopravou?
    Možná bude nejlepší dopravu úplně zakázat, pak bude svět nejbezpečnější a není potřeba ani Waze.

    pouzivam roky google mapy , jedina vyhoda waze su hlasenia o radaroch a hliadkach policajných , inak kvalita navigovania je uplne strasna oproti google mapam

celý text

Čtěte více.