Zavřít reklamu

Samsung představil nové skládací telefony, chytré hodinky, ale také druhou generaci svých vrcholných TWS sluchátek Galaxy Buds Pro. Poměrně dlouhou dobu se spekuluje o tom, jaké všechny funkce by mohla mít 2. generace AirPodů Pro a nebylo by od věci, kdyby Apple následoval cestu Samsungu. Jeho sluchátka nemají příliš nových funkcí, za to jsou ale poměrně zajímavé. 

Kvalita zvuku 

Předně je zde 24bitový Hi-Fi zvuk s údajně mimořádným dynamickým rozsahem a jedinečným odstíněním jednotlivých tónů. V zásadě nejde říci, že je bezdrátový přenos hudby bezztrátový, nicméně protože Apple ve své platformě Apple Music nabízí opravdu množství bezztrátové kvality audia, mohl by zapracovat na kvalitě přenosu. Samsung ještě uvádí, že díky speciálnímu kodeku SSC HiFi se hudba přenáší v maximální kvalitě bez výpadků, a že nové koaxiální dvoupásmové membrány jsou zárukou přirozeného a bohatého zvuku.

Velikost 

Spekuluje se, že Apple zmenší AirPodům Pro 2. generace nabíjecí pouzdro, což asi skutečně ocení málokdo. To důležitější se točí ohledně samotného zmenšení sluchátek. Ty jsou totiž poměrně velká, a ne každému i při použití různých nástavců v uchu sedí zcela pohodlně. Spekuluje se sice o odstranění nožičky, to by ale nic nevyřešilo, cesta by vedla spíše se zmenšením samotného sluchátka, právě jako to udělal Samsung. Ten jej dokázal zmenšit o celých 15 %, aniž by utrpěla výdrž. Menší sluchátko se tak jasně vejde do více uší. Samsung přitom deklaruje, že se sluchátka v uchu nijak neotáčejí a rozhodně vám z něho nevypadnou.

ANC (aktivní potlačení hluku) 

ANC měly už původní Galaxy Buds Pro, stejně jako jej mají AirPody Pro. Samsung se jej ale pokusil vylepšit chytrými funkcemi. Sluchátka tedy analyzují váš hlas, a pokud jej detekují, ANC samy vypnou, abyste nemuseli vy, protože uvažují tak, že se s někým bavíte. Pokud ale po dobu několika málo sekund váš hlas opětovně neuslyší, ANC zase zapnou. Jak je to v případě vašeho zpěvu ale není zatím známo.

Zdravotní funkce 

Hovoří se o tom poměrně dlouho. TWS sluchátka by totiž mohla převzít některé zdravotní funkce z chytrých hodinek, nebo je alespoň zpřesnit dodatečným měřením. Galaxy Buds2 Pro nic takového nemají, ale i tak se Samsungu podařilo přidat jim jednu zdravotní funkci. Jedná se o funkci Neck Stretch Reminder, která nedělá nic jiného, než že vám sluchátka hlasem připomenou, abyste si protáhli krk, pokud je máte nasazené v uších a dlouho sedíte ve strnulé poloze.

Cena a dostupnost

Galaxy Buds2 Pro se v České republice začnou prodávat od 26. srpna a jejich doporučená cena je 5 699 Kč. K dispozici budou ve třech barevných variantách – grafitové, bílé a fialové, takže si vybere každý. Zákazník, který si sluchátka předobjedná v období od 10. 8. 2022 do 25. 8. 2022 (včetně) nebo do vyprodání zásob, získá jako bonus bezdrátovou nabíjecí podložku. AirPods Pro stojí v Apple Online Store 7 290 Kč.

Galaxy Buds2 Pro předobjednáte například zde

Adam Kos

Není málo času, který máme, ale mnoho času, který nevyužijeme.

Jako bývalý konstruktér mám k technologiím skutečně blízko. Kolem společnosti Apple se točím již od vydání prvního iPhonu, už přes 10 let pak plním různá média svými příspěvky, a to jak webová, tak ta tištěná. Kromě toho rád koukám na kvalitní kinematografii a sbírám vintage náramkové hodinky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.