Zavřít reklamu

Pokud pravidelně čtete náš magazín, pravděpodobně se řadíte do skupiny příznivců kalifornského giganta anebo dokonce nějaké ty produkty Applu vlastníte. I ti nejhlouběji zarytí jablíčkáři si však občas do Applu rýpnou, někdy oprávněně, někdy zase zbytečně. Dnes si přiblížíme několik kontroverzních kroků, jež sice na první pohled vypadají jako bláznovství, při bližším prozkoumání ale zjistíme, že se o tak velkou chybu zkrátka nejedná.

Váš příští počítač nebude počítač, aneb jasná propagace iPadů

Již od příchodu první generace iPadu Pro nám cupertinská společnost tvrdila, že její tablety překonávají takřka veškeré notebooky, a to kompaktností, výkonem i výdrží baterie na jedno nabití či softwarem. Okamžitě po zhlédnutí prvního reklamního spotu na tohle téma se do Applu pustili takřka všichni zastánci desktopových systémů – Apple si jel ale stále to své. Postupem času se z tabletového iOS stal iPadOS, byla vylepšena podpora externích klávesnic a systém jako takový doznal několika funkčních vylepšení. To ale mnoha uživatelům stále nestačí. Je samozřejmě pravdou, že tablet (prozatím) nemůže nahradit plnohodnotný počítač se vším všudy. Pokud ale změníte přístup, zvyknete si na filozofii ovládání, a budete vykonávat úkony, které jsou na dotykové obrazovce a v mobilním systému pohodlné, může vám iPad posloužit perfektně. Znovu opakuji, že tato cesta není pro každého, jak méně nároční uživatelé, tak studenti, redaktoři nebo třeba tvůrci obsahu však díky kompaktnosti a minimalismu preferují iPad před jakýmkoli jiným zařízením.

Odstranění nabíjecích adaptérů z balení

Poměrně nedávno celým technologickým světem rezonovala diskuze ohledně vyjmutí adaptérů do zásuvky z přepravní krabičky u iPhonů a některých modelů Apple Watch. Abych řekl pravdu, ze začátku se mi toto rozhodnutí tak úplně nezamlouvalo, zejména pak proto, že k telefonům byl dodáván kabel Lightning – USB-C. Všichni totiž doma máme klasický USB-A adaptér, ten USB-C však většinou nikoliv. Za názorem, že by mělo být balení vyřešené lépe, si stále stojím, pojďme však na téma nahlédnout z jiného úhlu pohledu. Na loňské říjnové Keynote, kde byly představeny aktuálně nejnovějších iPhony, se Apple oháněl ekologií, kdy díky odstranění adaptéru zajistí zmenšení krabičky a bude tak schopen přepravit více produktů najednou. Jasně, jeden adaptér není tak velký na to, aby natropil uhlíkovou stopu, pokud ale přepravujete několik stovek milionů zařízení, absence se poměrně rychle projeví.

Odstraňování konektorů

Další věcí, za níž bývá kalifornský gigant často pranýřován, je neustálé snižování počtu konektorů na zařízeních a snaha všechny konektory sjednotit. Řeč je například o MacBoocích Pro, kde se v současnosti nachází jen několik USB-C portů, iPhonech bez jacku na sluchátka, anebo se dokonce objevují spekulace o tom, že další smartphone z dílny Applu bude kompletně bez konektorů. Uvědomte si však jeden fakt – díky těmto krokům jsou jednotlivé produkty tenčí, lépe přenosné a v případě jablečných smartphonů i voděodolné. V dnešní době navíc není takový problém sehnat levná bezdrátová sluchátka, tiskárnu či skener. A pokud chcete zůstávat u svých zaběhnutých produktů, nebude vám činit takový problém připojit redukci. Jasně, bez ní je používání pohodlnější, osobně však vidím jako vyšší prioritu možnost mít variabilní a tenčí zařízení.

epico multimedia hub

Pride a Black Unity

Mnohým uživatelům se v poslední době nezamlouvá fakt, že párkrát v roce přijde Apple s hodinkami edice Black Unity, či řemínky a ciferníky podporující LGBT komunitu, upřímně však jejich frustraci moc nechápu. Každý z nás je nějaký a přece nezáleží na barvě pleti nebo sexuální orientaci. Lidé, kteří s propagací nesouhlasí, nemají potřebu se odlišovat od ostatních nebo je jim to tak nějak jedno, si mohou vybrat z desítek jiných řemínků v různorodých barevných provedeních. Proč tedy nedát prostor těm, kteří svoji podporu či hrdost chtějí nějak nenásilně vyjádřit?

.