Zavřít reklamu

V červnu letošního roku jsme se dočkali představení nových operačních systémů. Mimo jiné přišla také aplikace Překlady, která by měla být taktéž perfektně implementována do ekosystému. Čeští uživatelé si však software z dílny kalifornského giganta vychutnat nemohou, jelikož na naši malou zemi ve střední Evropě Apple jaksi zapomněl. V App Storu však existuje celá řada kvalitních alternativ – a my si je dnes ukážeme.

Google Translate

Asi nikomu z vás nemusím představovat velice známý překladač od Googlu. Ještě donedávna byl kvůli svým poněkud nepřesným výsledkům terčem řady vtipů, Google na něm ale stále pracuje a na jeho výsledcích je to poznat. Dokáže překládat mezi 108 jazyky, přičemž některé podporuje dokonce i pro offline použití. Kromě napsaného textu zvládne přeložit i naskenovaný text, řeč a dokonce i konverzaci, což pro méně jazykově zdatné usnadní komunikaci v zahraničí. Aplikace je dostupná jak pro iPhone, tak iPad.

Microsoft Translator

Dalším kvalitním překladačem, který je pro jablečná zařízení dostupný, je Microsoft Translator. Umí překládat do více než 70 jazyků, přičemž v možnostech překladu je zahrnuta řeč, text, konverzace i překlad pomocí fotoaparátu, stejně jako je tomu u Googlu. Například v překladech do českého jazyka je sice Překladač od Googlu o něco dál, v podpoře pro jablečná zařízení je tomu právě naopak. Microsoft totiž nabízí aplikaci i pro Apple Watch, navíc umožňuje rychlý překlad webových stránek v Safari.

iTranslate Converse

Chystáte se do zahraničí, potřebujete konverzovat, ale neovládáte konkrétní jazyk? Tato aplikace pro vás bude velkým pomocníkem. Umí totiž jednoduše překládat konverzace, a to jak pomocí iPhonu, tak i jablečných hodinek. Není sice tak bohatá na počet jazyků, podporuje jich jen 38, za to obsahuje jejich automatickou detekci. Nemusíte se tedy trápit se složitým nastavováním. Abyste získali pokročilejší funkce, máte na výběr z několika druhů předplatného.

Czech English dictionary

Potřebujete konverzovat spíše v angličtině, hledáte ale nějaký pokročilejší slovník zaměřený přímo na tyto dva jazyky? Czech English dictionary vás jistě potěší. Najdete zde totiž poměrně hojnou slovní zásobu, nechybí možnost poslechnout si jednotlivé fráze jak v českém, tak anglickém jazyce. Kromě poslechu výslovnosti navíc aplikace funguje i offline. Komu by vadily reklamy, stačí si zaplatit jednorázově 25 Kč.

Benjamin Levíček

Slepota není slepá ulice!

I když jsem nevidomý, snažím se překonávat bariéry a v žádném případě to neberu negativně. Studuji osmileté gymnázium, velice rád sportuji, hraji na hudební nástroje a poznávám nové lidi. Zajímám se o technologie, zejména pak o Apple, nezavrhuji ale ani jiné značky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.