Zavřít reklamu

V naší rubrice Aplikace dne vám tentokrát představíme aplikaci s názvem Flashcards App by Remember, která slouží k učení cizích jazyků (nejen) za pomoci “kartičkové metody”, která je mezi řadou lidí velice oblíbená. Co na aplikaci říkáme?

Vzhled

Po svém spuštění vám aplikace Flashcards App by Remember nejprve nabídne, abyste zvolili, jaký jazyk se chcete naučit, a jaký je váš rodný jazyk. Aplikace nevyžaduje registraci, musíte ale odsouhlasit třídenní bezplatnou zkušební dobu (po jejím uplynutí vás využívání aplikace vyjde na 169 korun měsíčně). Aplikace má jednoduché, přehledné uživatelské rozhraní v příjemných barvách, v úvodu vás provede jednotlivými funkcemi a možnostmi. Na liště ve spodní části obrazovky najdete tlačítka pro návrat na domovskou stránku, přidání slova a přechod k sestavám kartiček. V horní části domovské obrazovky pak naleznete tlačítka pro přechod ke statistikám a nastavení.

Funkce

Nenechte se zmást názvem – Flashcards App by Remember nejsou jen virtuální kartičky, jejichž obsah byste byli nuceni tvořit sami. Tato možnost tu samozřejmě je, kromě klasických kartiček ale můžete využít také metodu Memory Game, procvičování tvoření slov, režim poslechu či řeči, psaní, nebo převrácenou metodu paměťové hry. Kromě přidávání vlastních slov se můžete v aplikaci Flashcards App by Remember učit také z předem vytvořených souborů slov s různou tematikou (základy, práce z domova, frázová slovesa, cestování a další).

Závěrem

Tvůrcům aplikace se rozhodně nedá upřít snaha o vytvoření funkčního, výkonného a užitečného nástroje pro učení cizích jazyků. Flashcards App by Remember mají ale i navzdory tomu své mouchy. Třídenní zkušební lhůta je příliš krátká na to, aby se uživatel mohl rozhodnout, zda mu aplikace skutečně vyhovuje. Česká lokalizace připomíná spíše strojový překlad, což může být překážkou ke správnému naučení cizích slov. Princip aplikace je určitě sympatický, tvůrci by na ní ale měli ještě zapracovat.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více