Zavřít reklamu

Zatímco některým uživatelům bohatě stačí výchozí tapety jejich Macu, jiní si s plochou svého počítače rádi pohrají a k vyhledávání i změně tapet používají nejrůznější aplikace třetích stran. Pokud se řadíte do druhé skupiny, můžete se nechat inspirovat našim výběrem aplikací pro správu tapet na vašem Macu.

Unsplash

Unsplash je populární a velmi obsáhlá internetová galerie, která obsahuje volně přístupné fotografie všech možných formátů a se všemi možnými náměty z celého světa. Aplikace Unsplash Wallpaper automaticky oživí plochu vašeho Macu každodenní čerstvou tapetou v HD rozlišení. Tapetu můžete kdykoliv ručně změnit po kliknutí na miniaturu ikonky aplikace na nástrojové liště v horní části obrazovky vašeho Macu, aplikace nabízí možnosti přizpůsobení tak, aby vám zobrazování tapet co nejvíce vyhovovalo.

Irvue

Zdrojem tapet v aplikaci Irvue je také platforma Unsplash. Podobně jako výše zmíněná Unsplash Wallpaper se také Irvue po své instalaci usídlí na nástrojové liště v horní části obrazovky vašeho Macu v podobě malé nenápadné ikonky. V aplikaci si můžete navolit interval obnovy tapety (půl hodiny, hodinu, jeden den, ale třeba také dva týdny nebo měsíc) a využít přizpůsobitelné zkratky. Irvue nabízí podporu pro více displejů, stažení jednotlivých tapet i skrytí vybraných fotografií či autorů. Aplikace je ke stažení zdarma, za aktivaci neomezeného počtu kanálů zaplatíte jednorázově 129 korun.

Wallpaper Wizard

Aplikace Wallpaper Wizard nabízí desítky tapet v HD rozlišení a 4K kvalitě s možností nastavení intervalu aktualizace. Do nabídky v pravidelných intervalech přibývá vždy další várka pečlivě vybraných tapet ve vysoké kvalitě, aplikace nabízí bohaté možnosti přizpůsobení. Tapety můžete vyhledávat podle kategorií i klíčových slov a ukládat do oblíbených, Wallpaper Wizard nabízí také podporu pro práci s více monitory.

Live Desktop

S pomocí aplikace Live Desktop můžete plochu svého Macu oživit pohyblivými tapetami a motivy. Live Desktop nabízí tisíce zajímavých tapet, které si na svém počítači můžete měnit dle libosti. Aplikace nabízí podporu pro Touch Bar u MacBooků Pro, podporu pro práci s více monitory najednou i možnost nahrání vlastního videa nebo integrace zvuku.

.