Zavřít reklamu

Aktualizace operačních systémů od Applu přináší řadu novinek také do nativních jablečných aplikací. V dnešním článku se blíže podíváme na to, jak se s příchodem iOS 14 změnily nativní Připomínky na iPhonu, a jak tyto novinky co nejlépe využít.

Widgety

Jednou z hlavních novinek v operačních systémech iOS 14 s iPadOS 14 jsou widgety pro plochu (v případě iPadOS 14 pouze pro zobrazení Dnes). Co se nativních Připomínek týče, můžete si na plochu přidat tři různé druhy widgetů s různým rozvržením informací. Pro přidání dlouze stiskněte plochu svého iPhonu, v levém horním rohu klepněte na “+” a poté v seznamu aplikací vyberte Připomínky, zvolte požadovaný widget a přidejte ho na plochu klepnutím na Přidat widget.

Přidělování úkolů

V Nativních Připomínkách v operačním systému iOS 14 můžete také přidělovat jednotlivé úkoly ostatním uživatelům. Pro přidělení úkolu můžete využít buďto sdílený seznam, nebo vytvořit nový úkol v již existujícím seznamu. Klepněte na vybraný úkol a v liště nad klávesnicí klepněte na ikonku postavy. Poté vyberte, komu chcete úkol přidělit – ikonka dotyčného se zobrazí vedle názvu daného úkolu, a dotyčný může po splnění označit úkol jako dokončený.

Práce s chytrými seznamy

Do nativních Připomínek přibyla s příchodem operačního systému iOS 14 možnost práce s chytrými seznamy. Chytré seznamy si svou premiéru odehrály v operačním systému iOS 13, až dosud ale nebylo možné s nimi jakkoliv manipulovat nebo je mazat. Po přechodu na iOS 14 stačí klepnout na Upravit v pravém horním rohu a poté přetažením změnit pořadí chytrých seznamů, nebo klepnutím na kolečko napravo od seznamu skrýt jeho zobrazení na hlavní stránce. Po dokončení úprav klepněte na Hotovo v pravém horním rohu.

Hromadné úpravy

Připomínky v iOS 14 vám kromě jiného také značně ulehčí úpravu jednotlivých položek. Ty totiž nyní můžete jednoduše vybrat a hromadně provést úpravy, týkající se například data a času, přesunu do jiného seznamu, smazání, přidělení úkolů, označení jako dokončené nebo označení barvou. Stačí klepnout na ikonku tří teček v kroužku v pravém horním rohu, zvolit Vybrat připomínky, klepnutím vybrat připomínky, se kterými chcete pracovat, a poté provést požadované úpravy klepnutím na příslušnou ikonku na liště v dolní části displeje.

 

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.