Zavřít reklamu

Streamovací službu Netflix můžete sledovat nejen v prostředí webového prohlížeče nebo na své Apple TV, ale také na svém iPhonu či iPadu. V dnešním článku vám přinášíme souhrn několika tipů, které se vám při sledování Netflixu v iOS budou jistě hodit.

Pohlídejte si kvalitu a otestujte rychlost

V iOS aplikaci Netflix si můžete přizpůsobit kvalitu a další parametry přehrávání. Klepněte na ikonku svého profilu v pravém horním rohu a poté klepněte na App Settings. Zde můžete nastavit, zda chcete aktivovat chytré stahování, zda dáváte přednost vyšší kvalitě, jestli chcete stahovat jen v případě připojení na Wi-Fi, nebo zde smazat veškerá vaše stahování. Můžete si zde ale také otestovat rychlost svého internetového připojení.

(Ne)pokračovat v přehrávání

Jednou z největších výhod streamovacích služeb typu Netflix je to, že můžete kdykoliv pokračovat ve sledování vašeho oblíbeného filmu nebo dílu seriálu přesně tam, kde jste skončili – k tomuto účelu slouží sekce Continue Watching na hlavní stránce aplikace. Do tohoto seznamu se ale automaticky řadí veškerý obsah, který jste nezhlédli do konce, a fronta se postupem času může stát nepřehlednou. Pokud chcete, můžete z ní vybrané tituly odstranit – stačí frontu postupně projít, u vybraných titulů klepnout na tři tečky a zvolit Remove from row.

Využíjte profily tak trochu jinak

Pod vaším netflixovým účtem si můžete vyvořit několik různých profilů. Obvykle je lidé používají v případě, že jejich Netflix využívají i další diváci. Více profilů si ale můžete vytvořit také sami pro sebe. Pokud si například libujete v krvavých hororech, ale nechcete, aby vám je algoritmus Netflixu servíroval na hlavní stránce, můžete si pro účely jejich sledování, přidávání do oblíbených a do seznamu ke zhlédnutí vytvořit separátní profil. Pro vytvoření nového profilu klepněte na svou ikonku vpravo nahoře, a poté v horní části obrazovky vedle náhledů ostatních profilů klepněte na “+”.

Netflix se zavřenýma očima

Častokrát se stane, že divák u Netflixu zkrátka usne. Najdou se ale i tací, kteří se dokonce Netflixem nechávají záměrně ukolébat k spánku. Pokud byste si tuto kratochvíli chtěli vyzkoušet, doporučujeme vám v sekci titulků na spodní straně displeje přepnout na zvukový popis – filmy, které ho podporují (v angličtině), najdete například zde.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.