Zavřít reklamu

Chytré hodinky Apple Watch jsou skvělým společníkem i pomocníkem. Jejich ovládání neni nijak složité, a většina uživatelů si již v samotném začátku jistě rychle osvojí řadu užitečných triků. Některé z těch méně známých vám představíme v našem dnešním článku.

Dock jako spouštěč aplikací

Aplikace na vašich Apple Watch nemusíte spouštět jen s pomocí Siri nebo ze seznamu po stisku digitální korunky. Pokud stisknete postranní tlačítko na boku vašich hodinek, zobrazí se vám Dock s naposledy použitými aplikacemi, mezi kterými se můžete pohybovat pomocí otáčení digitální korunky. Když zajedete zcela dolů, můžete přepnout na zobrazení všech aplikací.

Režim Čas ve škole pro lepší produktivitu

Hodilo by se vám občas, aby vás při práci opravdu nic nerušilo, ale obyčejný režim Nerušit zkrátka nestačí? Pokud máte Apple Watch s operačním systémem watchOS 7, můžete pro lepší soustředění a produktivitu vyzkoušet režim Čas ve škole. Přejeďte prstem po spodní části displeje směrem nahoru a Ovládacím centru klepněte na ikonku hlásící se postavy. Pokud zde tuto ikonku nemůžete najít, klepněte v Ovládacím centru na Upravit, ve výběru ikonek vyberte ikonku režimu Čas ve škole a přidejte ji do Ovládacího centra. Při aktivaci režimu Čas ve škole se vypnout veškeré notifikace na vašem iPhonu i na Apple Watch, režim ukončíte otočením digitální korunky.

Spravujte notifikace

U Apple Watch s operačním systémem watchOS 5 a novějším můžete lépe ovládat notifikace přímo z Notifikačního centra. Kartu s notifikací posuňte směrem doleva – zobrazí se vám tlačítko s křízkem pro její odstranění a tlačítko se třemi tečkami pro správu. Po klepnutí na tlačítko se třemi tečkami můžete zvolit, zda se budou notifikace z příslušné aplikace doručovat potichu, nebo se na vašich Apple Watch nebudou zobrazovat vůbec.

Měňte ciferníky přímo na displeji

S příchodem operačního systému watchOS 7 získáváte také mnohem větší možnosti, co se týče správy ciferníku. Změnilo se nejen rozhraní pro úpravu ciferníku jako takové, ale nově máte možnost také přidávat nové ciferníky přímo z displeje vašich Apple Watch, aniž byste na spárovaném iPhonu museli spouštět aplikaci Watch. Dlouze stiskněte aktuální ciferník a posouvejte displej svých hodinek doleva, dokud se nezobrazí okénko s nápisem Nový a ikonkou “+”. Klepněte na ikonku, otáčením digitální korunky hodinek vyberte požadovaný cíferník a přidejte jej klepnutím.

.