Zavřít reklamu

Ne každý z nás v iPhonu, potažmo iPadu, používá nativní aplikaci Zkratky, a to zejména z toho důvodu, že mnoha uživatelům ty přednastavené nevyhovují a sami si je vytvářet nechtějí. Již od vypuštění operačního systému iOS 13 však přibyly do Zkratek automatizace, které jsou na vytvoření opravdu jednoduché. V dnešním článku si ukážeme několik z nich, kterými se můžete inspirovat.

Automatické přehrávání po připojení Bluetooth zařízení

Jestli jste uživateli služby Apple Music, kupujete si skladby z iTunes, anebo skladby stahujete z jiného zdroje do nativní aplikace Hudba, pravděpodobně používáte nějaká Bluetooth sluchátka. Pomocí automatizací můžete aktivovat jednoduchý trik, díky kterému se po připojení sluchátek nebudete muset dotýkat ani vašeho telefonu či hodinek, ani používat Siri – hudba se vám totiž automaticky začne přehrávat. Nejprve ve Zkratkách vytvořte automatizaci, z první obrazovky vyberte Bluetooth, následně zaškrtněte ta zařízení, u kterých chcete automatické přehrávání nastavit, a ze zobrazených akcí vyberte Přehrát hudbu. Zde můžete buď zvolit libovolnou hudbu nebo playlisty, skladby či alba, také je možné určit, zda se aktivuje náhodné přehrávání. Na konci nastavení nezapomeňte zvolit, aby se akce provedla automaticky bez vašeho zásahu.

Aktivace režimu Nerušit po příchodu na určité místo

Jistě jste se někdy ocitli v situaci, kdy jste byli například v práci anebo na schůzce a najednou vám začal zvonit telefon. Tyto situace zajisté pro nikoho nejsou příjemné, díky zkratkám, respektive automatizacím, je však můžete eliminovat. Po vytvoření automatizace vyberte Příchod, poté zvolte potřebné místo a dále si vyberte, zda se bude automatizace spouštět v libovolný čas nebo v daném časovém rozmezí. Z akcí vyberte Nastavit režim Nerušit, a u této akce vyberte možnost do mého odchodu, času nebo konce události. Samozřejmě nezapomeňte nastavit, aby se úkon provedl automaticky.

Režim před spaním

Mnoho z nás má předtím, než uléháme do postele, určité návyky, jako například přehrávání hudby nebo jiných multimédií. Pokud patříte mezi uživatele Apple Music, jistě vás potěší automatizace, která vám zajistí spuštění vašeho oblíbeného playlistu před spaním. Po vytvoření automatizace klepněte na Spánek a vyberte z možností Noční klid začíná, večerka začíná či Probouzení. Následně si z akcí vyberte Nastavit režim Nerušit a zvolte čas, po který chcete mít funkci aktivovanou. Z dostupných akcí dále vyhledejte Přehrát hudbu, a opět zvolte, kterou chcete spustit. Pokud jste spíše milovníky podcastů, místo hudby zvolte akci Přehrát podcast. Jestli ovšem používáte konkurenční služby jako je například Spotify, v akcích klepněte na Otevřít aplikaci, a vyberte si svoji oblíbenou, po otevření dané aplikace však budete muset hudbu zapnout ručně. Jako další akci, která by se vám mohla hodit, vyberte tu s názvem Nastavit hlasitost, kde si můžete vybrat, jak moc hlasitě chcete hudbu přehrávat. Nakonec vyberte Spustit minutku a nastavte si, jak dlouho bude hudba hrát. Aby vám však časovač po dokončení nezačal zvonit, musíte v aplikaci Hodiny u zvuku minutky zvolit volbu Zastavit přehrávání. U této automatizace také zvolte, zdali chcete, aby ji systém prováděl bez dotazu nebo až po vašem souhlasu, pokud jste totiž například někde venku, asi vás nepotěší, když se vám zničehonic spustí hudba.

Odeslání zprávy po odchodu z práce

Jestli patříte mezi uživatele, kteří pravidelně chodí z práce okamžitě domů, jistě se hodí o brzkém příchodu informovat vašeho partnera či vaši partnerku. Tato funkce se však hodí i ve chvíli, kdy víte, že i vaše druhá polovička končí v práci pozdě, a vy ji tak informujete o konci vaší pracovní doby, abyste se domluvili třeba na pěkné večeři ve městě. I pro tuto možnost existuje vcelku jednoduchý způsob, a to takový, že po vytvoření automatizace klepněte na Odchod, nastavte místo vaší práce a z akcí klepněte na Poslat zprávu. Vyberte příjemce a napište text zprávy. Nezapomeňte také zaškrtnout, aby se automatizace prováděla bez vašeho souhlasu.

Diskuze k článku

  Nastavil jsem si automatizaci na odeslani SMS kdyz v nejakem case dorazim do nejakeho mista. Ocekaval bych, ze se zprava odesle automaticky, ale pouze se mi zobrazi, pri splneni podminek, zkratka, kterou musim spustit. Nevite nekdo prosim, jestli to jde nastavit aby se zprava odeslala sama i beze me?

  Ještě kdyby tak šlo ve VŠECH zkratkách nastavit i automatický trigger k jejich spouštění. Jo a kdo chce používat zkratku pro to přehrávání hudby po připojení BT v autě a má nastaven režim pro řízení auta, nepochodí :-D

  většina těch automatizací je k ničemu, protože to není automatizace, ale automatické spuštění zkratky, která musí být potvrzena uživatelem.. takže úplně k ničemu.. Na co mi je automatické odeslání zprávy, když jedu domů z práce, když mi na telefonu akorát vyskočí zkratka, ale nemůžu ji potvrdit, protože řídím..

  Zkratka se může vykonat automaticky nezávisle na uživateli. Stačí zrušit zaškrtnutou odpověď „Zeptat se před spuštěním“ date vypnuto a např v určitou dobu se zapne Bluetooth nebo odešle sms. Rovněž to může fungovat i po připojení k určitému Bluetooth se automaticky zapnout písničky, dokonce s náhodným výběrem.
  Chce to jen hledat ?

  Měl by někdo zkratku – odeslat nadefinovanou sms na poslední tel. číslo ( ať přijaté, nebo volané, prostě poslední ve výpisu hovorů ). Případně tip kdo by ji pomohl nastavit? Předem díky!

celý text

Čtěte více