Zavřít reklamu

V úterý 6. listopadu se mohli z nového iPadu Pro těšit první zákazníci. Zatímco dosud byly zřejmé pouze informace zveřejněné samotným Applem, nyní vyšla najevo nová fakta. Co některé zákazníky na nově pořízeném přístroji uchvacujícím svou tenkostí zarazilo, se dozvíte v tomto článku.

Apple Pencil

Už u první generace jablečného stylusu se nešetřilo chválou. Vylepšená verze Apple Pencil však eliminuje zbylé nedostatky, se kterými se ta předchozí setkávala. Příkladem může být párování a rychlé nabíjení magnetickým přichycením ke straně iPadu, tedy bez nutnosti připojování ke konektoru. Stylus navíc umožňuje měnit nástroje dvojím klepnutím na svůj bok. O druhé generace Apple Pencil jsme se však dozvěděli další 3 fakta.

1. Je dražší

Za vylepšený jablečný stylus bude nutné sáhnout hlouběji do kapsy. Oproti první verzi, kterou bylo možné pořídit za 2 590 Kč, zaplatíte nyní 3 490 Kč.

2. Nemá náhradní hrot

Další informací, která vyšla po zahájení prodeje najevo, je skutečnost, že v balení nové Apple Pencil už nenajdeme náhradní hrot, který byl u první generace jeho součástí. Pokud cítíte potřebu hrot vyměnit, lze sáhnout po sadě čtyř hrotů za 579 Kč.

3. Bez iPadu ji nenabijete

Nový způsob nabíjení udělá používání bude v porovnání s předchozí generací o poznání komfortnější. Apple Pencil je možné bezdrátově nabíjet magnetickým připojením k hraně iPadu, což je však zároveň i jediná možnost. Málokoho překvapí, že nový jablečný stylus nebude možné nabíjet jinými nabíječkami standardu Qi.

iPad Pro Apple Pencil charging

Napájecí kabel

Velký skok pro iPad Pro. Takto je možné shrnout nové obzory, které iPadu otevřela změna konektoru z dosud používaného Lightningu na USB-C. O tom, co všechno bude možné k jablečnému tabletu pomocí kabelu USB-C připojit, jsme psali zde. Nic však není tak snadné. Kabel obsažený v balení iPadu Pro neumožňuje iPad připojit k externímu monitoru, jelikož je určen primárně pro nabíjení. Pokud tedy toužíte nový iPad využívat naplno, bude nutné dokoupit datový kabel. Aby byla situace dostatečně komplikovaná, je třeba zmínit, že Applem prodávaný kabel Thunderbolt 3 v kombinaci s novými iPady funguje, a to i přestože nový tablet tuto technologii oficiálně nepodporuje.

Klávesnice

V porovnání s předchozími informacemi se může informace o tom, že je nová klávesnice Smart Keyboard Folio o těžší o 52 gramů než její předchůdce, vyjímat jako poněkud nevýznamná, nicméně některé uživatele může zaskočit i takováto drobnost. V případě 11 palcové verze váží klávesnice 297 gramů (oproti předchozím 245 g) a u 12,9palcové verze váží Smart Keyboard Folio celých 407 gramů (oproti 340 g v předchozí verzi).

Fotoaparát

Představené iPady Pro uchvátily svým designem i ohromně malou tloušťkou. Co jsme se však při keynote pochopitelně nedozvěděli, je fakt, že fotoaparáty nových iPadů postrádají jednu podstatnou součást – optickou stabilizaci obrazu. Na jednu stranu lze namítnout, že příliš mnoho lidí iPad k fotografování nevyužívá, na stranu druhou je smutné, že tablet s takto vysokou cenovkou podobnou funkci postrádá. V ostatních aspektech by měla kamera zůstat nezměněna.

Jak jsou zmíněné informace o fotoaparátu i dalších součástech nového jablečného tabletu podstatné, závisí na osobním pohledu. V každém případě je dobré je znát a brát v úvahu při výběru a koupi nového zařízení.

iPad Pro 2018 FB
.