Zavřít reklamu

Jak se letošní zářijové novinky postupně dostávají mezi své nové majitele, dochází také k sérii různých testů, které každé uvedení nových modelů doprovází. Jedním z tech populárnějších je kompletní rozborka novinek od iFixit, díky které se dozvíme většinou ty poslední specifikace, které se Applu do té doby dařilo (ať už cíleně, nebo ne) utajit. Pravděpodobně největší překvapení zatím skýtá nová baterie ve 40mm variantě Apple Watch Series 5.

Apple Watch Series 4 44mm 40mm FB
Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

I když Apple o nějakých konkrétnějších změnách s ohledem na baterie nemluvil, a u 44mm modelu se prakticky nic nezměnilo, u rozborky 40mm modelu se ukázalo, že obsahuje úplně nový typ baterie, která je jak konstrukčně odlišná od svých předchůdců, tak disponuje také vyšší výdrží.

Důkladný rozbor od iFixit ukázal, že baterie ve 40mm variantě Series 5 disponuje zcela novým obalem, který je vyrobený pravděpodobně z hliníku, a je o něco kompaktnější než předešlé provedení, tudíž se do něj vejde větší baterie. Uvnitř obalu se pak skutečně nachází bateriové články, jež disponují o 10% větší kapacitou, než stejný bateriový modul z loňského modelu.

Nový vnější obal baterie by měl být také daleko odolnější, než tomu tak bylo doposud. To by mělo způsobit větší mechanickou odolnost baterie, což by mimo jiné mělo zabránit jejímu nafukování. To se v uplynulých letech u některých Apple Watch objevovalo a Apple musel poškozené hodinky vyměňovat. Zdá se tedy, že Apple tímto řešením zaplácl dvě mouchy jednou ranou.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více