Zavřít reklamu

Řada z nás se při práci na Macu setkává s archivy – tedy komprimovanými soubory a složkami, případně tyto archivy musí v rámci úspory objemu dat vytvářet. S tvorbou, rozbalováním a správou archivů vám skvěle pomohou následující aplikace, které nabízí i řadu dalších užitečných funkcí.

WinRAR

Nenechte se zmást zkratkou „Win“ v názvu. Starý dobrý WinRAR vám bude skvěle fungovat i na vašem Macu, kde s jeho pomocí můžete snadno a rychle komprimovat i dekomprimovat všechny možné soubory a složky. Kromě toho můžete aplikaci WinRAR využít také k zálohování vašich dat, komprimaci příloh k e-mailovým zprávám nebo opravě poškozených archivů.

Aplikaci WinRAR stáhnete bezplatně zde.

WinZip

Když už je řeč o klasikách v oblasti práce s archivy, nemůžeme opomenout ani osvědčený WinZip. WinZip nabízí možnost komprimace i dekomprimace souborů a složek, ale třeba také přímé sdílení do cloudových služeb typu iCloud Drive, Dropbox nebo Googel Drive. Mezi další funkce této aplikace patří komprimace příloh e-mailových zpráv, možnost šifrování, snadné sdílení na nejrůznější platformy včetně sociálních sítí a mnoho dalšího.

Zkušební verzi aplikace WinZip stáhnete bezplatně zde.

Bandizip

Bandizip je výkonná archivační utilita pro Mac s řadou skvělých funkcí. Kromě komprese a dekomprese souborů a složek si umí Bandizip poradit také s úpravou ZIP souborů, šifrováním s využitím AES256, podporou drag & drop nebo třeba možností rozbalení pouze vybrané části daného archivu. Bandizip dále nabízí možnost zobrazení náhledů souborů v archivu nebo třeba kontrolu zdraví archivů.

Aplikaci Bandizip stáhnete bezplatně zde.

Archiver

Aplikaci Archiver můžete navzdory jejímu názvu využít nejen k vytváření archivů, ale samozřejmě také k jejich rozbalování. Archiver nabízí podporu naprosté většina běžných formátů archivů, a nabízí možnost variabilní komprese. Kromě toho tato aplikace umožňuje také zobrazení náhledu archivu, funkci šifrování, možnost zabezpečení heslem, podporu drag & drop a multitaskingu a spoustu dalšího.

Aplikaci Archiver stáhnete bezplatně zde.

The Unarchiver

Unarchiver je spolehlivá a skvěle fungující aplikace, která vám na Macu umožní práci s archivy. Umí si poradit s většinou běžných formátů archivů, a umožní vám také práci s některými staršími formáty. Samozřejmostí je také podpora tmavého režimu, možnost práce se zaheslovanými soubory, podpora čtení cizích znaků a spousta dalších funkcí.

Aplikaci The Unarchiver stáhnete bezplatně zde.

.