Zavřít reklamu

Spolu s koncem dalšího týdne vám na stránkách Jablíčkáře přinášíme tipy na novinky z programové nabídky streamovací služby HBO GO. Těšit se můžete například na drama Klícka, pohádkového Malého prince nebo třeba hororového Vlka ze Snow Hollow.

Klícka

„Není tvým úkolem dělat si starosti. To nech na manželovi.“ Tuto radu dostává Allison O’Hara (Carrie Coonová) od své matky, když se v polovině 80. let 20. století nedobrovolně stěhuje s manželem Rorym (Jude Law) a jejich dvěma dětmi z amerického předměstí na anglický venkov. Ambiciózní podnikatel Rory věří, že díky návratu do vlasti vydělá spoustu peněz. Pevně se drží svých iluzí a pronajme si prostorné, ale ponuré venkovské sídlo s dostatkem místa pro Allisoniny koně. Brzy však hrozí, že se rodina rozpadne pod tíhou životního stylu, který si nemůže dovolit, a vinou izolace. Rory a Allison, vyčerpaní vlastním lhaním, se řítí do zkázy… Dokážou se jí vyhnout?

Zapomenuté cesty

Claudina je tradiční venkovská žena. Po manželově smrti se z ní stane samotářka, která upadne do rutiny. Claudina, která se záhy ocitne v tíživé ekonomické situaci, se musí přestěhovat ke svému milovanému vnukovi Cristóbalovi a dceři Alejandře, přestože je vztah mezi oběma ženami poněkud napjatý. Tam se Claudina seznámí se sousedkou Elsou, nezávislou vdanou ženou, která zpívá ve skrytém baru s názvem „Porvenir“ (Budoucnost.) Claudina naváže s Elsou vztah a zamiluje se do ní. Od té chvíle se vydává na cestu za osvobozením, ačkoli ji její dcera a přátelé v nábožensky založeném a konzervativním městečku, které je posedlé pozorováním UFO, odsuzují.

Malý princ

Od Marka Osbornea, režiséra Kung Fu Pandy, přichází první celovečerní animovaná adaptace slavného díla o přátelství, lásce a opravdovém štěstí od spisovatele Antoinea de Saint-Exupéryho. Ústřední postavou je malá dívka, kterou se její maminka snaží připravit na skutečný svět dospělých. Matčin plán naruší trochu excentrický, leč dobrosrdečný soused, letec, který holčičce představí neobyčejný svět, s nímž ho před dávnou dobou seznámil Malý princ. Ve světě, kde je možné cokoli, se děvčátko vydá na kouzelnou cestu uvnitř vlastní představivosti, na které znovuobjeví své dětství a zjistí, že správně můžeme vidět jen srdcem.

Barbar Otto

Sedmnáctiletému Ottovi, zpěvákovi punkové kapely, zbývá rok do maturity. Vyrovnává se se smrtí své přítelkyně Laury; tragická událost, kterou policie označila za sebevraždu, vede k vyšetřování Otta i jeho rodiny sociálkou. Otto je uvězněný v prázdnotě, co mu po Lauře zbyla, a ocitá se v bludném kruhu, který tvoří jeho rodiče, němý dědeček trpící demencí, Lauřina matka a Lauřin videodeník. Otto je na pokraji výbuchu, a aby přežil, musí se vyrovnat se ztrátou a přijmout vinu…

Vlk ze Snow Hollow

V tomto napínavém thrilleru musí maloměstský šerif, který se potýká s nevydařeným manželstvím, vzpurnou dcerou a průměrným oddělením, vyřešit sérii brutálních vražd, k nimž dochází za každého úplňku. Zatímco ho pátrání po vrahovi pohlcuje, snaží se sám sobě připomenout, že žádní vlkodlaci neexistují… nebo snad ano? V hlavních rolích se představují Jim Cummings, Jimmy Tatro, Riki Lindhomeová a Robert Forster.

.