Zavřít reklamu

Včera jsme se dočkali představení aktualizovaného 14″ a 16″ MacBooku Pro, a to po boku nové generace Macu mini. Všechny tyto nové stroje přichází s parádními novinkami, které rozhodně mnoho jablíčkářů přesvědčí k pořízení. Jestliže vás zaujal právě nový MacBook Pro a chtěli byste se o něm dozvědět více, tak se společně v tomto článku podíváme na 5 hlavních novinek, se kterými přichází.

Zbrusu nové čipy

Hned na začátek je důležité zmínit, že nové MacBooky Pro nabízí konfiguraci s čipy M2 Pro a M2 Max. Jedná se o zbrusu nové čipy od Applu, které jsou vyrobeny 5nm výrobním procesem druhé generace. Zatímco nový MacBook Pro s čipem M2 Pro lze nakonfigurovat až s 12jádrovým CPU a 19jádrovým GPU, tak u čipu M2 Max lze sáhnout až po konfiguraci s 12jádrovým CPU a 38jádrovým GPU. Oba tyto čipy pak přichází s Neural Engine nové generace, který je až o 40 % výkonnější. Celkově pak Apple u čipu M2 Pro slibuje 20% nárůst výkonu oproti původní generaci, u čipu M2 Max pak dokonce 30% nárůst oproti předchozí generaci.

Vyšší jednotná paměť

S čipy jde ruku v ruce samozřejmě také jednotná paměť, která se nachází přímo na nich. Podíváme-li se na nový čip M2 Pro, tak ten v základu nabízí 16 GB jednotné paměti s tím, že si můžete připlatit za 32 GB – oproti předchozí generaci čipu se v tomto ohledu tedy nic nezměnilo. Čip M2 Max pak startuje na 32 GB a připlatit si můžete nejen za 64 GB, ale nově také za vrcholných 96 GB, což u předchozí generace nebylo možné. Důležité je také zmínit, že čip M2 Pro nabízí propustnost paměti až 200 GB/s, což je dvojnásobně více, než klasický M2, vrcholný čip M2 Max se pak pochlubí propustností paměti až 400 GB/s.

Apple-MacBook-Pro-M2-Pro-and-M2-Max-hero-230117

Delší výdrž baterie

Může se zdát, že když nové MacBooky Pro nabízí o mnoho vyšší výkon, tak musí o to méně vydržet na jedno nabití. Jenže opak se v tomto případě stal pravdou a Applu se zase podařilo něco, co nikomu dalšímu prozatím ne. Nové MacBooky Pro jsou totiž z hlediska výdrže naprosto bezkonkurenční, vezmeme-li tedy v potaz jejich výkon. Kalifornský gigant u nich slibuje výdrž až 22 hodin na jedno nabití, což je nejvíce v historii jablečných přenosných počítačů. Nové čipy M2 Pro a M2 Max tedy nejsou jen o mnoho výkonnější, ale především také zase o něco efektivnější, což je důležitý faktor.

Vylepšená konektivita

Jablečná společnost se u nových MacBooků Pro rozhodla vylepšit také konektivitu, a to jak drátovou, tak i bezdrátovou. Zatímco předchozí generace nabízela HDMI 2.0, tak ta nová se pochlubí HDMI 2.1, díky čemuž je možné k novým MacBookům Pro skrze tento konektor připojit monitor s rozlišením až 4K při 240 Hz, případně až 8K monitor při 60 Hz skrze Thunderbolt. Co se pak týče bezdrátové konektivity, tak nové MacBooky Pro nabízí Wi-Fi 6E s podporou 6 GHz pásma, díky čemuž bude bezdrátové připojení k internetu ještě stabilnější a rychlejší, zároveň je k dispozici také Bluetooth 5.3 s podporou nejnovějších funkcí, například u nejnovějších AirPodů.

Apple-MacBook-Pro-M2-Pro-and-M2-Max-ports-right-230117

MagSafe kabel v barvě

Pokud byste si pořídili MacBook Pro z roku 2021, tak byste bez ohledu na výběr zbarvení dostali v balení stříbrný MagSafe kabel, který se bohužel tolik nehodí k vesmírně šedé variantě. I když je to svým způsobem maličkost, tak u nejnovějších MacBooků Pro už najdeme v balení MagSafe kabel, který barevně koresponduje s vybranou barvou šasi. Pokud si tedy pořídíte stříbrnou variantu, získáte stříbrný MagSafe kabel, a pokud si pořídíte vesmírně šedou variantu, tak získáte MagSafe kabel ve vesmírně šedém zbarvení, který vypadá naprosto skvěle, posuďte sami.

vesmirne-sedyn-magsafe-macbook-pro

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.