Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi majitele nějakého staršího iPhonu, iPadu či Macu, tak už jste dost možná vyhledávali všemožné tipy, pomocí kterých byste v těchto jablečných zařízeních mohli uvolnit místo v úložišti. I když to není úplně obvyklé, tak věřte, že se v naprosto stejné situaci můžete ocitnout i v případě, že vlastníte Apple Watch. Nejstarší generace jablečných hodinek mají v vnitřní paměť pouze 8 GB, což po nahrání hudby, podcastů a dalších dat nemusí úplně dostačovat. Jak lze tedy místo v úložišti Apple Watch uvolnit?

Odstranění hudby

Vůbec nejvíce místa v úložišti Apple Watch nejčastěji zabírá hudba. Uživatelé si totiž mohou hudbu do Apple Watch synchronizovat z jablečných telefonů, což se hodí například pro běhání či jiný sport – pro poslech hudby si totiž nemusíte s sebou brát iPhone. Pokud je ale v paměti hudby hodně, tak se to samozřejmě negativně projeví na volném místě. Pro odstranění hudby, kterou nepotřebujete, přejděte do aplikace Watch, kde níže klepněte na kolonku Hudba. Poté vpravo nahoře stiskněte tlačítko Upravit a odstraňte alba a playlisty, které v Apple Watch nepotřebujete.

Vymazání podcastů a audioknih

Stejně jako hudbu si do paměti Apple Watch můžete uložit také podcasty a audioknihy. Co se týče podcastů, tak se moc často nestává, že bychom si nějaký díl pustili hned několikrát – prakticky vždy nás zajímá pouze ten nadcházející. Pokud tedy v Apple Watch máte uloženo více dílů stejného podcastu, tak byste se měli zamyslet nad tím, zdali je to potřeba. Tak stejně si většina z nás poslechne audioknihu pouze jednou a po přečtení není třeba, aby v paměti zůstávala. Pro správu podcastů přejděte do aplikace Watch, níže klepněte na Podcasty, a poté zaškrtněte možnost Nadcházející. Pro správu audioknih přejděte do sekce Audioknihy, lze můžete deaktivovat doporučené audioknihy, a po klepnutí na Upravit uložené audioknihy odstranit.

Změna nastavení synchronizace fotografií

Displej Apple Watch je opravdu malý, tudíž takové prohlížení fotografií na něm není úplně ideální – jako nouzová záležitost ale umí posloužit dobře. Do paměti Apple Watch si můžete uložit až 500 fotografií, které je po synchronizaci možné kdykoliv a kdekoliv otevřít. Takový velký počet fotografií však samozřejmě zabírá hodně místa v úložišti, tudíž pokud máte s místem problém, tak byste měli provést změnu nastavení. Pro změnu limitu fotografií uložených v Apple Watch přejděte do aplikace Watch, kde otevřete kolonku Fotky. Poté rozklikněte Limit fotografií a vyberte ideálně nejmenší možnost, tj. 25 fotek.

Smazání dat webových stránek

I na Apple Watch si můžete prohlížet internet… potažmo určitou webovou stránku. Stačí, abyste si například do Zpráv odeslali konkrétní webovou stránku, kterou si chcete prohlédnout, a poté na odkaz v aplikaci Zprávy klepnuli. Při prohlížení webových stránek samozřejmě vznikají určitá data, která se ukládají do paměti Apple Watch. Pokud byste chtěli tato data smazat a vytvořit tak místo v úložišti, tak můžete. Stačí na Apple Watch přejít do Nastavení, kde rozklikněte kolonku Obecné a sjeďte níže. Zde pak klepněte na Data stránek, stiskněte Smazat data stránek a nakonec akci potvrďte klepnutím na Smazat data.

Odinstalace nepoužívaných aplikací

Pokud na váš iPhone nainstalujete nějakou aplikaci, která má svou verzi i pro Apple Watch, tak se tato aplikace automaticky na jablečné hodinky nainstalujte – tedy alespoň takto to je ve výchozím nastavení. I když se jedná o funkci s dobrým úmyslem, tak ne každému musí nutně vyhovovat, jelikož aplikace pak v paměti zabírají mnoho místa. Pro deaktivaci této funkce přejděte do aplikace Watch, kde otevřete sekci Obecné a deaktivujte Automatická instalace aplikací. Již nainstalované aplikace pak můžete odinstalovat tak, že se přesunete do aplikace Watch, sjedete úplně dolů, rozkliknete konkrétní aplikaci a deaktivujete možnost Zobrazit na Apple Watch.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více