Zavřít reklamu

I přesto, že jsou jablečné produkty relativně spolehlivé a po většinu času fungují bez problémů, tak existují frustrující problémy, které se Applu jaksi nechce opravovat. Pokud patříte mezi uživatele Apple Watch a štve vás, že zde některé funkce nefungují úplně podle představ, tak se vám dost možná bude hodit tento článek. V tom si totiž ukážeme 5 věčných problémů s jablečnými hodinkami a zaměříme se na případné možnosti opravy.

Obrazovka se nerozsvítí po zvednutí zápěstí

V případě, že se obrazovka Apple Watch nerozsvítí po zvednutí zápěstí, tak může existovat hned několik příčin. Prvně se přesvědčte, že nemáte aktivní režim Kino či Spánek, ve kterých se displej po zvednutí zápěstí nerozsvítí nikdy – stačí otevřít ovládací centrum. Jestliže nemáte ani jeden z režimu zapnutý, tak přejděte na iPhonu do aplikace Watch, kde otevřete Obecné -> Probudit obrazovku a proveďte deaktivaci a opětovnou aktivaci Probudit zvednutím zápěstí.

Nelze telefonovat

Prostřednictvím jablečných hodinek můžete také provádět hovory. Čas od času se ale nemusí hovor povést uskutečnit, popřípadě se nemusí podařit jej přijmout. V tomto případě je prvně nutné, abyste se přesvědčili, že máte v dosahu svůj iPhone – v Česku totiž nemáme k dispozici Celluar verzi Apple Watch, se kterými lze volat kdekoliv. Jestliže u sebe iPhone nemáte, tak stačí, abyste byli s Apple Watch připojeni ke stejné Wi-Fi síti jako iPhone. Jestliže stále nemůžete volat, tak se přesvědčte, že máte nainstalovanou poslední verzi iOS a watchOS – stačí v obou případech přejít do Nastavení -> Obecné -> Aktualizace softwaru. 

Pomalý a zasekávající se systém

Zdá se vám, že vaše Apple Watch před nějakou dobou fungovaly lépe než nyní? V tomto případě je nutné si uvědomit, zdali máte novější model, anebo nějaký starší. Jestliže patříte mezi vlastníky novějších Apple Watch, tak by mělo stačit, abyste jablečné hodinky restartovali – podržte boční tlačítko, přejeďte prstem po posuvníku pro vypnutí, a poté hodinky opět zapněte. Jestliže máte starší Apple Watch, tak můžete deaktivovat animace. Stačí na Apple Watch přejít do aplikace Nastavení -> Zpřístupnění -> Omezit pohyb, kde funkci Omezit pohyb aktivujte.

Nefunguje odemknutí Macu

Již delší dobu si na Macu můžete aktivovat funkci, pomocí které jej můžete odemknout právě pomocí Apple Watch. Bohužel, po celou tu dobu, co je funkce k dispozici, si uživatelé stěžují na to, že nefunguje úplně podle představ, což mohu potvrdit z vlastní zkušenosti. Přímo na Macu můžete v tomto případě provést deaktivaci a opětovnou aktivaci funkce, každopádně ne vždy tento postup funguje. Mnohem častěji se na Apple Watch může zaseknout funkce Detekce zápěstí, kterou stačí deaktivovat a opět aktivovat. Stačí přejít do aplikace Watch -> Kód, kde se funkce nachází. Více jsme se této problematice věnovali ve článku, který přikládám níže.

Nelze se připojit k iPhone

Máte iPhone přímo vedle vašich Apple Watch a i přesto se k němu nemohou připojit? Jedná se o relativně běžný problém, se kterým už se mohl setkat každý uživatel Apple Watch. V tomto případě se ujistěte, že máte na iPhonu zapnuté Bluetooth – stačí otevřít ovládací centrum. Pokud zapnuté je, tak proveďte deaktivaci a opětovnou aktivaci. Pokud tento postup nepomohl, tak proveďte restart Apple Watch i iPhonu. Nakonec, pokud vše ostatní selže, můžete provést kompletní reset Apple Watch, což provedete v aplikaci Watch, kde vpravo nahoře klepněte na Všechny hodinky, poté na i v kroužku a nakonec na Zrušit spárování Apple Watch. Poté proveďte opětovné spárování.

.