Zavřít reklamu

Valná většina uživatelů nemá po pořízení nového iPhonu zpravidla potřebu přizpůsobovat si jeho displej. Časem se ale může stát, že vám výchozí nastavení displeje vašeho smartphonu přestane vyhovovat. V takových případech se vám mohou hodit naše tipy, s jejichž pomocí si můžete displej iPhonu přizpůsobit na maximum.

Přizpůsobení citlivosti 3D Touch a Haptic Touch

iPhony jsou již řadu let vybavené funkcí, díky které můžete delším stiskem displeje provádět různé akce, jako je třeba zobrazení kontextových menu. Nevyhovuje vám míra tlaku, kterou musíte pro aktivaci této funkce vynaložit? V tom případě spusťte na svém iPhonu Nastavení -> Zpřístupnění. Klepněte na Dotyk -> 3D a Haptic Touch, a na posuvníku v sekci Citlivost gest 3D Touch můžete přizpůsobit zmíněnou citlivost. V této sekci můžete rovněž nastavit délku doteku a vyzkoušet si citlivost gest 3D Touch.

Deaktivace probuzení obrazovky klepnutím

Pokud na zamčený displej iPhonu klepnete prstem, probudíte tím obrazovku a můžete například zkontrolovat aktuální čas nebo rovnou odemknout telefon. Někomu ale tato funkce nemusí vyhovovat. Operační systém iOS naštěstí nabízí možnost probuzení klepnutím deaktivovat. Stačí zamířit do Nastavení -> Zpřístupnění, kde v sekci Mobilita a motorika klepnete na Dotyk. Zde stačí už jen deaktivovat funkci Klepnutí pro probuzení.

Zvětšení ovládacích prvků na displeji

Na displeji vašeho iPhonu si můžete nastavit buďto standardní, nebo zvětšené zobrazení ovládacích prvků. V případě, že chcete dát přednost zvětšenému zobrazení, zamiřte na vašem iPhonu do Nastavení -> Zobrazení a jas. Zde zamiřte zcela dolů, klepněte na Zobrazení a zvolte Zvětšeno. Při změně typu zobrazení dojde k restartu iPhonu.

Snížení bílého bodu

iPhone sice nabízí možnost aktivace tmavého režimu, Night Shift a dalších vylepšení, díky kterým vám displej vašeho smartphonu obrazně řečeno nevypálí sítnici, může se ale stát, že i navzdory těmto nastavením pro vás bude pohled na světlejší prvky nepříjemný. V takovém případě může pomoci nastavení snížení bílého bodu. Spusťte na vašem iPhonu Nastavení -> Zpřístupnění. Tentokrát zamiřte do sekce Displej a velikost textu, kde ve spodní části obrazovky aktivujete funkci Snížit bílý bod.

.