Zavřít reklamu

Co si klade největší nároky na baterii a co nejvíce ovlivňuje výdrž iPhonu? Samozřejmě že je to displej. Vhodnou úpravou jeho parametrů však můžete snadno prodloužit jeho výdrž. Můžete toho docílit několika kroky. Zde tak najdete 5 tipů na prodloužení výdrže iPhonu za pomoci vhodného upravení jasu a barev na jeho displeji. 

Nastavení jasu displeje 

Prvním krokem k prodloužení baterie je vhodné upravit podsvícení displeje. Pokud jej potřebujete korigovat ručně, stačí jít do Ovládacího centra, kde ikonou slunce navolte optimální hodnotu. Telefony iPhone ale mají senzor okolního světla, podle kterého umí jas korigovat automaticky. Také to se doporučuje pro dosažení delší výdrže. Lidské oko totiž málokdy usoudí, kdy displej svítí příliš nebo naopak málo. K tomu přejděte do Nastavení -> Zpřístupnění, kde klepněte na Displej a velikost textu a zapněte Automatický jas.

Tmavý režim 

Tento režim přepne prostředí iPhonu do tmavých barev, které jsou optimalizované nejen pro slabé osvětlení, ale především pro noční hodiny. Díky němu nemusí displej ani tolik svítit, díky čemuž se šetří baterie zařízení, a to obzvláště na OLED displejích, kde nemusí být černé pixely podsvícené. Lze jej jednorázově zapnout v Ovládacím centru po volbě ikony slunce, můžete jej nastavit na automatickou aktivaci dle denní doby nebo dle vlastního rozvrhu. To učiníte v Nastavení -> Zobrazení a jas, kde vyberte nabídku Volby. V ní lze zvolit Od soumraku do úsvitu nebo přesně definovat vlastní čas.

True Tone 

Telefony iPhone 8 a iPhone X a novější umožňují zapnutí funkce True Tone. Ta se automaticky stará o přizpůsobení barev a jasu displeje podle okolních podmínek. Znamená to např., že zobrazená barva bude stejná pod žárovkou, zářivkou i slunečním světlem. Také z toho důvodu se doporučuje mít ji zapnutou, protože se ale o ní stará automatika, má to vliv i na výdrž baterie, a to v dobrém slova smyslu. Funkci opět zapnete z Ovládacího centra nebo Nastavení -> Zobrazení a jas -> True Tone.

Night Shift 

Tato funkce se zase snaží posouvat barvy displeje do teplejšího spektra světla tak, aby ulehčila vašim očím, a to zejména v nočních hodinách. Díky teplejšímu vzezření pak není nutné vyzařovat tolik světla = šetření baterie. Přímé zapnutí se také nachází v Ovládacím centru pod ikonou slunce, ručně jej můžete definovat v Nastavení -> Zobrazení a jas -> Night Shift. Zde si můžete definovat i časový rozvrh podobně jako u tmavého režimu, stejně jako samotnou teplotu barev.

Uzamčení 

Nastavení -> Zobrazení a jas -> Uzamčení si můžete definovat i čas uzamčení displeje. Jedná se o čas, po jehož uplynutí ten zhasne (a tím se zařízení zamkne). Samozřejmě se zde hodí nastavit ten nejnižší, tedy 30 sekund. Chcete-li také šetřit baterii, vypněte volbu Probudit zvednutím. V takovém případě se váš iPhone nerozsvítí pokaždé, když jej vezmete do ruky.

.