Zavřít reklamu

Tak to tu po krátké letní pauze máme znovu. Naši štědří zákonodárci nám opět po několika měsících k Vánocům předčasně nadělili nouzový stav a s ním i spjatou karanténu, respektive výrazně omezený venkovní pohyb. Nemusíte však zoufat, na rozdíl od jara jsme na aktuální situaci výrazně lépe připraveni a ještě před začátkem onoho neplánovaného domácího pobytu jsme si pro vás připravili speciální sérii článků zaměřenou na nejlepší hr pro iOS, která vás s trochou štěstí zabaví a odkloní vaše myšlenky k něčemu pozitivnějšímu. Pojďme se tedy podívat na další díl našeho seriálu, v němž prozkoumáme 5 nejlepších mysteriózních adventur, které si můžete zahrát na svých chytrých telefonech.

Oxenfree

Pokud jste seriáloví fanoušci, jistě vás neminul hit v podobě Stranger Things, který se brzy dočká také 4. řady. Tento příběh sledující osud skupiny náctiletých si získal srdce milionů diváků a zapsal se do historie nejpovedenějších pořadů z dílny Netflixu. Pořádná herní adaptace ale dlouhou dobu chyběla, což naštěstí vyvažuje Oxenfree, povedená adventura na podobné motivy, která se výrazně inspiruje 80. lety a nabízí obdobně nabitý děj. Skupina teenagerů totiž otevře portál do dimenze duchů a je jen na ní, aby ho opět uzavřela. Rozhodně se však jedná o zajímavý počin a pokud se nemůžete nabažit hutné atmosféry, Oxenfree je přesně pro vás. Cena se navíc pohybuje pouze kolem 5 dolarů, což je vzhledem k délce přiměřené. Troufáte-li si tedy na tuto nebezpečnou výpravu, zamiřte na App Store a dejte hře šanci. Můžeme vás ujistit, že vám alespoň na chvíli přesměruje myšlenky a zajistí zábavu na hezkých pár hodin.

Inside

Původně jsme chtěli jmenovat neustále omílanou a skloňovanou hříčku Plague Inc., ale vzhledem k její popularitě jsme se rozhodli dát přednost jinému, neméně originálnímu titulu. V případě Inside z dílny studia Playdead si totiž ze hraní odnese zážitek, na nějž jen tak nezapomenete. Krátká a příběhová adventura nás zavede do temného a odcizeného světa, kde je lidstvo zotročeno jakýmisi stvořeními a jednotlivcům jsou pravidelně vymývány mozky, aby kladli co nejmenší odpor. My se vžijeme do role malého chlapce, jemuž se podaří zkáze uniknout a jako jeden z mála stále disponuje svobodným myšlením. Nechybí pořádně hutná atmosféra, nanejvýš depresivní prostředí a posmutnělý hudební doprovod, který vás bude strašit ještě několik dní po dohrání. Nechceme prozrazovat příliš detailů, ale pokud si potrpíte na skvělé a originální adventury, měli byste ihned zamířit na App Store a netradiční Inside si pořídit.

Sky: Children of Light

Co si budeme povídat, start nového roku je vždy hektický. Člověk nikdy neví, co má očekávat, ať už v práci nebo při studiu., a stres se jen kupí. V tomto případě je lepší vydechnout, nechat svůj myšlenkový tok zpomalit a zapnout si nějakou tu milou adventuru, jež vás rozveselí a připraví vás i na těžší životní okamžiky. Jednou z těch nejlepších je i Sky: Children of Light, příjemná a malebná hříčka z dílny známého studia thatgamecompany. Pokud jste někdy hráli legendární výpravné Journey, v jeho duchovním nástupci se bude cítit jako doma. Kromě vynikajícího hudebního doprovodu, podtrhujícího celkovou atmosféru, na vás totiž čeká také rozlehlý herní svět k prozkoumání, včetně 7 roztodivných světů. Každý z nich nabídne unikátní prostředí, detailní scenérie i spoustu možností jak interagovat s prostředím. Hru si navíc můžete okořenit nějakým tím módem pro více hráčů a vydat se na výpravu třeba s kamarádem. Hratelnost je nanejvýš intuitivní, jednoduchá a uvede vás až do meditativního stavu, což po náročném dni jistě oceníte. Pokud máte tedy pro adventury slabost, dejte Sky: Children of Light šanci. Je zcela zdarma.

Rogue Legacy

Chtěli jste někdy nechat svou postavu umřít jen proto, aby vaše tělo našel napíchnuté na kůl někde hluboko v dungeonu či hradu našel jeden z vašich potomků? V tom případě vás akční rogue hra Rogue Legacy jistě potěší. Kromě nekompromisní obtížnosti, rozmanitého fantasy prostředí a retro grafického kabátku nabízí také jednu podstatnou herní mechaniku – procedurálně generované úrovně a rodinný systém vaší postavy. Pokud tedy vaše, často pracně vytvořená, postava zemře, nahradí ji její přímý následovník. Toho čeká buď výhoda, nebo naopak sankce v podobě nějaké náhodné schopnosti, která vám může cestu hradem značně znepříjemnit, nebo usnadnit. Hra se nebere příliš vážně a pokud si chcete užít lehký humor doprovázený zástupem nepřátel, které můžete s čistým svědomím rozsekat na kousky, Rogue Legacy je ideální volbou. Za 99 korun se dočkáte mnoha hodin zábavy a především téměř nekonečné znovuhratelnosti, která jen tak neomrzí a bude vás bavit i dlouho po dohrání.

Trüberbrook

Chtěli jste si někdy udělat výlet zpět do 60. let a V roli amerického fyzika Hanse Tannhausera se totiž v hříčce Trüberbrook podíváme do zvláštního maloměsta v Německu, kde nás čeká řada podivných událostí a okolností ve stylu Akta X a Twin Peaks. Extrémně realistické prostředí totiž skýtá řadu tajemství a je jen na nás, abychom je odhalili a přišli jim na kloub. Čeká nás tak poměrně nebezpečné dobrodružství a především neplánovaný prodloužený pobyt v malém městečku, kde bude složité odlišit realitu od fikce. Nutno podotknout, že veškeré scény jsou ručně malované a vývojáři dokonce zašli tak daleko, že pro každou část prostředí nasnímali reálnou předlohu a tu následně převedli do virtuální podoby. Nezbývá než doufat, že čekání stálo za to a my se dočkáme po dlouhé době kvalitní a pořádně propracované hry, která se vyrovná i počítačovým titulům. Tak či onak, pokud vás tato netradiční hříčka zaujala, zamiřte na App Store a Truberbrook si pořiďte.

.