Zavřít reklamu

Iniciativa Applu vůči životnímu prostředí sílí. Mimo své předchozí kroky k zelenějším zítřkům nyní přichází s exkluzivní desetidenní kampaní, díky kterému půjdou výdělky z App Storu na podporu Světového fondu na ochranu přírody.

Od 14. do 24. dubna budou výdělky z 27 celosvětově oblíbených aplikací v App Storu poslány Světovému fondu na ochranu přírody (World Wildlife Fund, WWF), tedy globální organizaci, jež má za úkol pomocí inovativních řešení chránit veškeré přírodní zdroje.

Celou tuto akci kalifornská firma nazývá „Apps for Earth“, ve které se objevují nejen hry jako Angry Birds 2, Hay Day, Hearthstone: Heroes of Warcraft či SimCity BuildIt, ale také aplikace VSCO na úpravu fotografií či komunikátor Line. Do výdělků jako takových se počítá jak samotné zakoupení aplikace, tak i nákupy v aplikacích.

Světový fond na ochranu přírody podporuje vlastní aplikací WWF Together.

[appbox appstore 581920331]

Kroky ke zlepšení životního prostředí se ukazují jako další důležitá kapitola Applu. Tim Cook, výkonný ředitel, je ohledně této problematiky otevřenější více než kdy dříve, což dokazuje nejen výstup viceprezidentky společnosti Apple pro životního prostředí Lisy Jacksonové na nedávné keynote, ale také představení recyklačního robota Liama nebo emitování zelených dluhopisů v hodnotě jedné a půl miliardy amerických dolarů.

Akce „Apps for Earth“ jde zároveň ruku v ruce s vydáním výroční zprávy Applu právě o životním prostředí.

Zdroj: The Verge

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více