Zavřít reklamu

Většina z nás sleduje předpověď počasí převážně na iPhonu, případně na spárovaných Apple Watch. Pro tyto účely ale existuje také spousta zajímavých macOS aplikací, které navíc umí naplno využít rozměrnější plochu monitoru Macu. V dnešním článku si představíme pět z nich – tentokrát jsme se zaměřili na bezplatné aplikace.

Weatherly

Aplikace s názvem Weatherly se vyznačuje jednoduchým, elegantním, přehledným uživatelským rozhraním, ve kterém si můžete nechat zobrazit základní informace nejen o aktuálním stavu počasí, ale také o výhledu na následující dny. V liště nabídek v horní části obrazovky vašeho Macu si můžete také nastavit, jaké informace chcete mít neustále na očích.

Aplikaci Weatherly stáhnete bezplatně zde.

Classic Weather

Aplikace Classic Weather nabízí přehlednou předpověď počasí ve třech různých formátech a barvách. Předpověď si můžete nechat zobrazit také v Docku nebo nástrojové liště, v rámci aplikace můžete snadno zjistit předpověď pro následujících sedm dní, aktuální stav, hodinovou předpověď, informace o dešťových nebo sněhových podmínkách a mnoho dalšího.

Aplikaci Classic Weather stáhnete bezplatně zde.

WeatherBug

Aplikaci WeatherBug ocení zejména ti, kteří dávají přednost kontrole informací o počasí pohledem na nástrojovou lištu v horní části obrazovky Macu. Kromě informací o aktuálním počasí nabízí WeatherBug upozornění na závažné změny, kontrolu hodinové předpovědi, nebo třeba možnost sledování radarových snímků z vašich oblíbených lokací.

Aplikaci WeatherBug stáhnete bezplatně zde.

Weather for Status Bar

Aplikace Weather for Status Bar je tak jednoduchá, že je velice těžké se o ní nějak více rozepsat. To, že je jednoduchá, ale neznamená, že by jakkoliv ztrácela na výkonu nebo na užitečnosti. Tento doslova a do písmene drobný pomocník vás vždy spolehlivě a zároveň diskrétně informuje o aktuálním počasí i o tom, co vás čeká – stačí jen klepnout na ikonku aplikace na nástrojové liště.

Aplikaci Weather for Status Bar stáhnete bezplatně zde.

Weather Weather

Aplikace s názvem Weather Weather nabízí přesnou a obsáhlou předpověď počasí, pro kterou čerpá podklady hned z několika různých spolehlivých zdrojů. Nastavení, přizpůsobení i používání aplikace Weather Weather je velice jednoduché, veškeré informace se zobrazují v přehledných, dobře vypadajících widgetech.

Aplikaci Weather Weather stáhnete bezplatně zde.

.