Zavřít reklamu

V dalším z našich pravidelných seriálů vám postupně představíme nativní aplikace od Applu pro iPhone, iPad, Apple Watch i Mac. Zatímco obsah některých dílů seriálů vám možná bude připadat banální, věříme, že ve většině případů vám přineseme užitečné informace a tipy pro používání nativních Apple aplikací. Máte pocit, že k nativnímu Počasí pro iOS zařízení toho vlastně není dohromady moc co napsat? Pravdou je, že Počasí je velmi jednoduchá a intuitivní aplikace, která nevyžaduje žádné zvláštní nastavování, přizpůsobování a ovládání. I přesto se na ni ale v tomto díle našeho seriálu podíváme o něco blíže.

Nativní aplikace Weather je součástí mobilního operačního systému od Applu už od dob iPhone OS 1. Spolu s tím, jak se vyvíjel operační systém iPhone OS/iOS, měnil se i vzhled aplikace Počasí. Kromě ikonek, symbolizujících jednotlivé druhy počasí (viz galerii) jsou jedním z charakteristických znaků nativního iOS počasí animovaná pozadí, odrážející aktuální stav počasí v daných lokalitách. Společnost Apple využívá k tvorbě aplikace Počasí data z The Weather Channel, nedávno ale také odkoupila platformu Dark Sky. Je tedy možné, že akvizice poslouží k vylepšení nativního Počasí v iOS 14.

Vzhled a rozvržení

Poté, co aplikaci Počasí spustíte, dostanete se na její domovskou obrazovku s údajem o aktuální poloze, oblačnosti a teplotě. Pod ukazatelem teploty můžete vidět panel s údaji o předpovědi počasí pro následující hodiny včetně údaje o tom, v kolik hodin zapadá a vychází slunce. Pod panelem s hodinovým rozpisem předpovědi počasí pak najdete stručný přehled o předpovědi na následující dny spolu s údaji o nejvyšší denní a nejnižší noční teplotě.

Vyhledání údajů o počasí

Vyhledání údajů o počasí na libovolném místě na planetě je v aplikaci Počasí velmi jednoduché – stačí klepnout na ikonku seznamu v pravém dolním rohu. Pod seznamem míst klepněte na ikonku + v kroužku vpravo dole a do vyhledávací pole zadejte název města, letiště, nebo třeba poštovní směrovací číslo. Vybranou oblast pak do seznamu přidáte jednoduchým klepnutím. Mezi jednotlivými lokacemi pak z domovské obrazovky aplikace přepínáte posouváním doleva nebo doprava. Novou lokaci můžete také zadat dlouhým stiskem ikonky aplikace a klepnutím na ikonu +. V seznamu měst (po klepnutí na ikonku seznamu na domovské obrazovce) můžete také přepínat mezi stupni Celsia a Fahrenheita. Pokud potřebujete město ze seznamu vymazat, stačí panel s jeho jménem posunout směrem doleva a klepnout na Smazat, pořadí měst změníte tak, že panel s vybraným městem dlouze podržíte a přesunete na místo, na kterém ho chcete mít.

.