Zavřít reklamu

Aplikace Carrot Weather pro předpovídání počasí je mezi uživateli velice oblíbená, a to nejen pro své vtipné a sarkastické předpovědi, ale také kvůli velkému množství užitečných informací, přesným a spolehlivým předpovědím a užitečným funkcím. Pokud i vy patříte mezi uživatele Carrot Weather, jistě uvítáte následující pětici tipů.

Přizpůsobte vyjadřování

Carrot umí informace o aktuálním počasí podat vskutku originálním a svérázným způsobem, často při předpovědích zohledňuje aktuální informace a občas si opravdu nebere servítky. Pokud ale máte pocit, že by se Carrot ve vašem iPhonu mohla více krotit, můžete způsob jejího vyjadřování sami zmírnit. Klepněte na šipku v pravém horním rohu a poté zvolte Settings. V sekci Customization klepněte na Personality a poté vyberte úroveň vyjadřování.

Vytvořte si zkratku

Pokud rádi používáte na vašem iPhonu zkratku, můžete si jednu vytvořit také pro předpovídání počasí prostřednictvím Carrot Weather. Nejprve spusťte aplikaci Carrot a zkontrolujte počasí. Poté spusťte nativní Zkratky a klepněte na “+” v pravém horním rohu. Klepněte na Přidat akci a do vyhledávacího pole zadejte “Get Weather Report”. Poté klepněte na “+” pod poslední akcí, vyhledejte akci s názvem Zkopírovat do schránky a přidejte ji. Pod touto akcí ještě jednou klepněte na “+”, a tentokrát přidejte akci s názvem Zobrazit výsledek. Nakonec klepněte na tři tečky v pravém horním rohu, zkratku pojmenujte, a v pravém horním rohu klepněte na Hotovo. Pokud chcete zkratku aktivovat hlasem, klepněte při zadávání jejího názvu na ikonku mikrofonu a zadejte hlasový příkaz, kterým ji chcete v budoucnu vyvolávat.

Carrot Weather na Apple Watch

Carrot Weather patří mezi aplikace, které výborně vypadají a fungují také na Apple Watch. Pokud ji chcete na svých chytrých hodinkách od Applu využívat opravdu naplno, nejprve vyberte na svých Apple Watch ciferník, ke kterému chcete přidat příslušnou komplikaci. Dlouze stiskněte displej hodinek, klepněte na Upravit a přesuňte se do sekce pro přidávání komplikací. Zde stačí už jen v sekci Carrot vybrat požadovanou komplikaci. Před jejím přidáním se ujistěte, že jste na svém iPhonu v Nastavení -> Soukromí -> Polohové služby -> Carrot povolili aplikaci trvalý přístup k vaší aktuální poloze.

Zabavte se s Carrot

Součásti aplikace Carrot Weather je také velmi zábavná a zajímavá funkce, v jejímž rámci si můžete procvičit své znalosti zeměpisu a schopnost odhadu. Spusťte aplikaci Carrot Weather a v pravém horním rohu klepněte na trojúhelníček. V menu, které se vám zobrazí, zvolte Secret Locations – Carrot vám poskytne nápovědu, na jejímž základě budete muset hledat lokaci. V průběhu hledání vás aplikace bude navigovat prostřednictvím virtuálního radaru.

Widget na plochu

Aplikace Carrot Weather stejně jako řada ostatních podporuje přidávání widgetů na plochu u iPhonů s iOS 14 a novějším. Proces přidávání widgetu na plochu jistě znáte, pro jistotu vám jej ale připomeneme. Nejprve dlouze stiskněte volné místo na ploše svého iPhonu. Poté v levém horním rohu klepněte na “+”, ze seznamu vyberte Carrot Weather a poté už jen stačí zvolit, jaký z nabízených widgetů vám nejvíce vyhovuje. Potvrďte klepnutím na Přidat widget.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více