Zavřít reklamu

Tak to tu po krátké letní pauze máme znovu. Naši štědří zákonodárci nám opět po několika měsících k Vánocům předčasně nadělili nouzový stav a s ním i spjatou karanténu, respektive výrazně omezený venkovní pohyb. Nemusíte však zoufat, na rozdíl od jara jsme na aktuální situaci výrazně lépe připraveni a ještě před začátkem onoho neplánovaného domácího pobytu jsme si pro vás připravili speciální sérii článků zaměřenou na nejlepší hr pro iOS, která vás s trochou štěstí zabaví a odkloní vaše myšlenky k něčemu pozitivnějšímu. Pojďme se tedy podívat na úvodní díl, v němž prozkoumáme 5 nejlepších stříleček, které si můžete zahrát na svých chytrých telefonech.

Call of Duty: Mobile

Herní sérii Call of Duty zná snad každý poctivý hráč. Doposud byla však výsadou zejména počítačů a konzolí, mobilní hráči museli spoléhat na nemastné neslané adaptace a více či méně úspěšné pokusy, kterým se však nepovedlo plně zprostředkovat autentický zážitek. To se naštěstí změnilo před několika měsíci s vydáním Call of Duty: Mobile, jedné z nejpropracovanějších a nejhranějších FPS her na telefony. Hra slouží jako pocta předešlým dílům a nabízí směsici map ze všech předchůdců, ale zároveň přináší i obohacení ve formě nových módů a turnajů. Ovládání je poměrně intuitivní a příliš se neliší od ostatních verzí. Stejně je to i u grafické stránky, která na poměry mobilních zařízení nabízí pěknou podívanou a širokou paletu nastavení, díky čemuž hru rozjedou i starší smartphony. Call of Duty: Mobile je zkrátka dokonalá všehochuť svého žánru a pomyslný král, kterého si vyzkoušelo již stovky milionů hráčů. Máte-li tedy chuť postřílet pár nepřátel a průběžně se zlepšovat, zamiřte na App Store a dejte hře šanci.

P.3

Ač jsme žánr arkádových her již vyčerpali povedeným Retro Highway, střílečku P.3 si zkrátka nemůžeme odpustit. Tato automatová hříčka se totiž nejvíce podobá klasickým arkádovým hrám z 80. let a nenabízí nic jiného než extrémně návykovou hratelnost a jediný cíl – postřílet cokoliv, co se hýbe. Titul se navíc chlubí CRT vizáží a staromilskou grafikou, která si s moderními počiny příliš nezadá. Jedinou nevýhodou je tak herní doba, jelikož hra nabízí pouze 5 levelů, z nichž každý je těžší a zapeklitější než ten předchozí. Na druhou stranu na vás ale čeká pořádná výzva a obtížnost se s vámi mazlit nebude. Pokud tedy máte slabost pro staré a jednoduché hříčky, zamiřte na App Store a hru si za 2 dolary pořiďte. Za tuto cenu se dočkáte příjemné nostalgie a sice krátkodobé, ale zato hutné a intenzivní výzvy.

Dead Trigger 2

Pokud se poohlížíte spíše po nějaké té zombie akci, která v Call of Duty: Mobile tak nějak nevyhnutelně chybí, Dead Trigger 2 by mohlo být něco pro vás. První díl sice vyšel již před dlouhou dobou a předznamenal jakýsi počátek plnohodnotného hraní na smartphonech, nicméně nástupce se dá plně srovnat s konzolovými tituly, a to jak po grafické stránce, tak hratelností. Sice je to již 7 let, co Dead Trigger 2 spatřilo světlo světa, ale vývojáři hru neustále aktualizují a věřte nám, že od původní verze je takřka k nerozeznání. Dokonce se můžete těšit i na poměrně propracovaný příběh, který to bezmyšlenkovité střílen i docela dobře odůvodní. Pakliže vám tedy nevadí dát šanci takto stařičkému titulu a potrpíte si na příliv nemrtvých, zamiřte na App Store a hru si stáhněte.

PUBG Mobile

Pokud sledujete dění okolo nových mobilních her, jistě vám neunikla kauza mezi Epic Games a Applem, kdy se vývojáři Fortnitu pokoušeli obejít provizi jablečné společnsoti a implementovat do hry svůj vlastní platební systém. To se technologickému gigantovi samozřejmě nelíbilo, a tak hru z App Storu nemilosrdně vykopl. Nemusíte se však bát, máme tu adekvátní náhradu, která vám poslouží přinejmenším do té doby, než se Fortnite opět na jablečném obchodě objeví. A tou je PUBG Mobile, mobilní alternative k světově známé Battle Royale hře, která překvapí jak vynikající grafickou stránkou, tak realistickou hratelností. Jen se připravte, že ve hře utopíte hezkých pár desítek a stovek hodin, protože přežívání v Zóně je jen pro otrlé. Stačí zamířit na App Store a hru si zdarma stáhnout. Troufnete si?

Shadowgun War Games

S patřičnou hrdostí musíme přiznat, že pokud bychom legendární značku značku Shadowgun nezmínili, dlouho bychom si to vyčítali. Právě tahle herní série totiž vznikla jen díky zlatým českým ručičkám vývojářů z Madfinger Games Studio, kteří se mimo jiné zasloužili o vynikající Shadowgun Legends, povedenou MMOFPS hru s nepřeberným množstvím možností a hratelností čítající několik set a tisíc hodin. Tentokrát nás však čeká méně chození a plnění úkolů a více střílení. V týmech 5 proti 5 si to totiž rozdáme s nepřítelem a podobně jako v Overwatch, i zde si budeme moci vybrat hrdinu se speciálními schopnostmi. Nechybí akční hratelnost, možnost pořádně si postavu vypiplat a především vylepšená grafická stránka, která jasně ukazuje pokrok, jehož za ta léta studio dosáhlo. Máte-li tedy pro české hry a zejména pak akční multiplayer slabost, zamiřte na App Store.

.