Zavřít reklamu

Aplikací, sloužících ke sledování nebo zlepšení spánku, je v iOS App Store takřka nepočítaně. SleepTown se ale obvyklému stylu většiny z nich lehce vymyká – přistupuje totiž ke sledování spánku a vytváření potřebných správných návyků tak trochu jinak. My jsme se rozhodli tuto aplikaci blíže prozkoumat.

Vzhled

Při prvním spuštění aplikace Sleep Town se nejprve s krátkosti seznámíte s jejími funkcemi s výhodami, poté budete přesměrováni k nastavení. Nejprve zadáte hodinu, kdy chcete ulehnout do postele, a poté hodinu, kdy si přejete být probuzeni. Po zadání dvou dní, po které si naopak nepřejete být buzeni, přejdete k nastavení délky spánku, a poté se již přesouváte na hlavní obrazovku aplikace. V její horní části najdete údaje o času odchodu do postele a času probouzení, ve střední části se nachází sekce s budíkem, ve spodní části pak najdete tlačítko, jehož prostřednictvím zahájíte režim spánku. Přes tlačítko vlevo nahoře se pak přesunete k nastavení.

Funkce

Podobně jako třeba Forest pracuje i aplikace Sleep Town na principu gamifikace. Jejím cílem je vám hravým a zábavným způsobem pomoci k tomu, abyste si osvojili ty správné návyky před spaním. Čím více se vám daří plnit vaše spánkové cíle a řídit se tou správnou večerní rutinou, tím více se v aplikaci bude rozrůstat vaše virtuální městečko. V aplikaci si nejprve nastavíte, v kolik hodin si přejete být vzbuzeni, a kolik hodin byste ideálně chtěli naspat. Před spaním pak už jen stačí spustit Sleep Town – a už se svému iPhonu nevěnovat. Ráno se pak můžete podívat, jak se rozrostlo vaše virtuální městečko.

.