Zavřít reklamu

Pokud používáte iPhone či jiný produkt od Applu, tak existuje velká pravděpodobnost toho, že pro správu svých e-mailových schránek používáte nativní aplikaci Mail. Jedná se o nativní řešení přímo od jablečné společnosti, které nabízí základní funkce a dostačuje tak většině uživatelům. Pravdou ale je, že pokud potřebujete profesionálnější prostředí s méně ojedinělými funkcemi, tak pro vás nativní Mail tak úplně není. Apple se každopádně snaží svého e-mailového klienta neustále zlepšovat, což nám mimo jiné potvrdil také v nejnovějším operačním systému iOS 16, ve kterém jsme se dočkali hned několika vymodlených novinek.

Jak na iPhone naplánovat odeslání e-mailu

Mezi jednu z těchto novinek, po které uživatelé dlouho volali, a která je již po dobu několika let k dispozici snad ve všech konkurenčních e-mailových klientech, je naplánování odeslání e-mailu. To může přijít vhod v hned několika situacích – například pokud řešíte své e-maily pozdě večer a chcete je nechat automaticky odeslat v ranní hodinu apod. Ať už se rozhodnete k naplánování odeslání e-mailu z jakéhokoliv důvodu, tak byste rozhodně měli tento postup znát – nejedná se o nic složitého:

  • Prvně je nutné, abyste se na iPhonu klasicky přesunuli do aplikace Mail.
  • Následně se přesuňte do rozhraní pro nový e-mail, tedy vytvořte nový nebo odpovězte.
  • Jakmile tak učiníte, klasicky vyplňte náležitosti, tj. příjemce, předmět, zprávu atd.
  • Nyní, když budete mít vše vyplněno, tak podržte prst na ikoně šipky pro odeslání v pravém horním rohu.
  • Tímto se zobrazí malé menu, ve kterém už je možné naplánování odeslání nastavit.

Pomocí výše uvedeného postupu tedy můžete na vašem iPhonu s iOS 16 v nativní aplikaci Mail naplánovat odeslání e-mailu. Jakmile se vám zobrazí zmíněné malé menu, tak si buď můžete vybrat jednu ze dvou předpřipravených možností pro naplánování odeslání. Pokud vám však ani jedna nevyhovuje, stačí klepnout na řádek Odeslat později…, čímž už se vám otevře rozhraní pro kompletní naplánování. Zde už si stačí zvolit přesné datum a čas odeslání, což pak potvrďte klepnutím na Hotovo v pravém horním rohu obrazovky.

.