Zavřít reklamu

Apple ke správě vašich e-mailových schránek poskytuje nativní aplikaci Mail. Tento klient mnohým uživatelům vyhovuje, jelikož je jednoduchý na používání. Pravdou ale je, že co se týče některých v dnešní době už základních funkcí, které nabízí alternativní klienti třetích stran, tak ty v Mailu chybí. Dobrou zprávou ale je, že si to Apple uvědomuje a neustále se s aktualizacemi snaží aplikaci Mail vylepšovat. Několika nových funkcí jsme se pak dočkali také s příchodem systémů iOS a iPadOS 16 a macOS 13 Ventura, které jsou prozatím stále k dispozici v beta verzích.

iOS 16: Jak naplánovat odeslání e-mailu

Mezi jednu z nových funkcí, které přibyly díky výše zmíněným aktualizacím systémů, patří možnost pro naplánování odeslání e-mailu. To se může hodit v hned několika situacích, například pokud k vaší e-mailové schránce často usedáte pozdě večer nebo v noci a nechcete tak pozdě zprávy odesílat, popřípadě pokud si chcete nějaký e-mail připravit a nemůžete zapomenout na jeho odeslání. Pokud vás tato funkce, která je u mailových aplikací třetí strany již běžná, zajímá, tak v iOS 16 ji můžete využít následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu přešli do aplikace Mail.
  • Jakmile tak učiníte, tak buď přejděte do rozhraní pro nový e-mail, anebo na nějaký e-mail odpovězte.
  • Následně si klasickým způsobem vyplňte náležitosti v podobě příjemce, předmětu a obsahu zprávy.
  • Poté v pravém horním rohu podržte prst na ikoně šipky, kterou se e-mail odesílá.
  • Tímto se po podržení zobrazí menu, ve kterém už si můžete naplánování nastavit.

Pomocí výše uvedeného postupu je tedy možné na vašem iPhonu s iOS 16 v rámci nativní aplikace Mail naplánovat odeslání e-mailu. Ve zmíněném menu si můžete buď jednoduše vybrat ze dvou předpřipravených možností naplánování, popřípadě lze samozřejmě klepnout na Odeslat později… a vybrat si přesný den a čas, kdy chcete e-mail odeslat. Jakmile datum a čas nastavíte, tak klepněte na Hotovo vpravo nahoře, čímž dojde k naplánování. Nutno zmínit, že nově lze v Mailu také po dobu 10 sekund zrušit odeslání zprávy, kterou jste zrovna poslali, a to klepnutím na Zrušit odeslání ve spodní části obrazovky.

.