Zavřít reklamu

V případě, že patříte mezi vlastníky Apple Watch, tak už si na ně od začátku minulého týdne můžete nainstalovat nový operační systém watchOS 7. Tento nových operační systém pro jablečné hodinky přišel po boku s iOS, iPadOS a tvOS 14 a je nutné podotknout, že přináší hned několik skvělých funkcí. Pojďme se společně v tomto článku na 5 těchto nových funkcí, které byste si měli ihned vyzkoušet, podívat. Vrhněme se přímo na věc.

Vylepšená aplikace Fotoaparát

Již po dobu několika let můžete s pomocí vašich Apple Watch ovládat Fotoaparát na vašem iPhonu. To se hodí především při focení skupinových fotografií, kdy potřebujete mít k dispozici „dálkový ovladač“, kterým můžete jednoduše vyfotit fotografii bez toho, aniž byste se museli iPhonu dotknout. Ve starších verzích watchOS se tato aplikace nazývala Ovladač fotoaparátu, s příchodem watchOS 7 se název aplikace změnil jednoduše na Fotoaparát. Nově tato aplikace nabízí mnoho možností, například pro spuštění odpočtu 3 sekund, dále možnost přepínání mezi přední a zadní kamerou, nastavení blesku, Live Photos a HDR. Pokud tedy někdy budete potřebovat na dálku vyfotit fotografii, tak nezapomeňte, že můžete Fotoaparát na iPhonu ovládat na dálku přímo z Apple Watch.

Memoji ciferníky

Ciferníky jsou v rámci Apple Watch opravdu důležité. Když totiž vaše Apple Watch rozsvítíte, tak je ciferník první věcí, kterou ihned vidíte. Ciferník by vám měl být ihned schopný zprostředkovat veškeré informace, které zrovna potřebujete, a to napříč celým dnem. I proto si můžete ciferníků vytvořit hned několik, a poté mezi nimi přes den jednoduše přepínat – například při cvičení vám je ciferník se světovým časem k ničemu. Někdo má rád ciferníky jednoduché, někdo zase složitější. Tak jako tak jsme se ve watchOS 7 dočkali nové aplikace Memoji, ve které si můžete jednoduše vytvářet a upravovat své Memoji. Dobrou zprávou je, že si můžete z Memoji také jednoduše vytvořit ciferník. Stačí, abyste v aplikaci Memoji otevřeli konkrétní Memoji, poté sjeli úplně dolů a klepnuli na možnost Vytvořit ciferník.

Lepší upravování ciferníků

S příchodem watchOS 7 jsme se dočkali také změn v úpravách a správě ciferníků. Vzhledem k tomu, že operační systém watchOS 7 odstranil Force Touch na všech Apple Watch, tak se nově do režimu úprav přesunete tak, že na domovské obrazovce na určitém ciferníku jednoduše podržíte prst. Poté se objeví přehled ciferníků a u konkrétního, který chcete upravit, stačí klepnout na možnost Upravit. Dobrou zprávou je, že ve watchOS 7 si můžeme také konečně nechat zobrazit více komplikací z jedné aplikace v jednom ciferníku. Až do watchOS 6 jste mohli z jedné aplikace zobrazit pouze jednu komplikaci, což bylo v určitých případech omezující. Nově nechybí ani možnost pro sdílení ciferníků – stačí se přesunout do přehledu ciferníků (viz výše), a poté klepnout na tlačítko sdílení. Váš ciferník poté můžete sdílet v rámci aplikace Zprávy, anebo pomocí odkazu.

Mytí rukou

Nový operační systém watchOS 7 přišel se dvěma hlavními novinkami, potažmo aplikacemi – Mytí rukou je jednou z nich. Apple Watch dokáží nově detekovat, pomocí mikrofonu a senzorů pohybu, že si zrovna myjete ruce. Pokud tuto činnost detekují, tak se na obrazovce objeví odpočet 20 sekund, který slouží jakožto ideální doba, po kterou si máte mýt ruce, abyste se zbavili všemožných bakterií a nečistot. Bohužel tato funkce čas od času nefunguje úplně ideálně, jelikož vám prostě a jednoduše nevidí do hlavy. Nemůže tak zjistit, zdali zrovna máte v plánu mytí rukou, anebo oplachování nádobí. V rámci Mytí rukou však nechybí také druhá funkce, která vás dokáže upozornit na umytí rukou poté, co se vrátíte z venku domů. Více informací o této funkci najdete zde, níže poté najdete kompletní rozbor funkce Mytí rukou.

Analýza spánku

V minulém odstavci jsem zmínil, že watchOS 7 přišel se dvěma hlavními funkcemi, a že Mytí rukou je jedna z těchto dvou funkcí – zmíněnou druhou funkcí je poté analýza spánku, potažmo aplikace Spánek. V rámci watchOS 7 si tedy konečně mohou uživatelé s pomocí Apple Watch nechat analyzovat spánek. Nechybí možnost pro nastavení času klidu, společně s nastavením režimu spánku, který lze aktivovat buď automaticky nebo ručně přes ovládací centrum. Samozřejmostí je poté velmi šetrné a návykové buzení pomocí vibrací, kdy si jednotlivé budíky můžete pro celý týden nastavit zvlášť v podobě rozvrhu, což v rámci klasické funkce Večerka doposud nebylo možné. Aplikace Spánek je hlavní funkcí watchOS 7, a pokud se o ní chcete dozvědět úplně všechno, včetně možností nastavení, tak klepněte na odkaz níže.

.