Zavřít reklamu

Majitelům jablečných zařízení není třeba aplikaci Zprávy nijak zdlouhavě představovat, přesto se zde ale nějaké ty skryté funkce najdou. Na našem magazínu jsme se již v minulosti tipy a triky v nativní aplikaci Zprávy zabývali, každopádně v iOS 14 přibyly některé nové funkce a (nejen) o těch se dočte v dalších odstavcích. Vrhněme se tedy přímo na věc.

Přišpendlení konverzace

Pokud nativní Zprávy používáte jako svůj hlavní komunikační kanál a máte zde nespočet konverzací, je jasné, že se nějaká ta důležitá konverzace může v seznamu špatně dohledávat. Pro rychlý přesun k ní sice můžete použít vyhledávání, v některých případech je však i tato akce zdlouhavá. Od iOS 14, potažmo iPadOS 14, však naštěstí existuje funkce, která tento problém řeší – konverzace si totiž můžete přišpendlit. Stačí, abyste po konverzaci přejeli prstem zprava doleva, a poté klepnuli na ikonu špendlíku. Konverzace se tímto automaticky připne nad všechny ostatní. Pokud ji již nadále nechcete mít přišpendlenou, po podržení prstu klepněte na Odšpendlit.

Zmínky jednotlivých uživatelů

Ve většině chatovacích aplikacích můžete poměrně jednoduše zmínit konkrétní osobu, což se hodí zejména tehdy, pokud jste v nějaké skupině a určitou zprávu danému člověku potřebujete adresovat. Nyní už je tato možnost i v nativní aplikaci Zprávy od Applu. Při psaní do textového pole nejprve napište zavináč, a poté začněte psát jméno osoby, kterou chcete zmínit. Nad klávesnicí se zobrazí návrhy, vy na ten správný klikněte.

zprávy v ios 14
Zdroj: Apple

Notifikace o uživatelích, kteří vás zmínili

Ve Zprávách je defaultně nastaveno, že vám budou chodit notifikace i ve chvíli, kdy vás někdo zmíní v konverzaci, kterou máte zrovna ztišenou. Jestli však chcete, aby vám ze ztlumené konverzace ani tato oznámení nepřicházela, tak samozřejmě můžete – nastavení rozhodně není složité. Stačí, abyste otevřeli nativní aplikaci Nastavení, kde sjeďte níže k sekci Zprávy. Zde poté nakonec o něco níže u sekce Zmínky deaktivujte přepínač Oznámit mi. Z umlčených konverzací vám od této chvíle nebudou chodit ani zprávy o tom, že vás někdo zmínil.

Odpověď na konkrétní zprávu

V rozsáhlejší konverzaci se velice často stává, že probíráte jedno téma za druhým a jen těžko se rozlišuje, na kterou zprávu zrovna svou odpovědí reagujete. S příchodem nových jablečných operačních systémů Apple konečně přidal funkci, díky které můžete odpovídat na jednotlivé zprávy zvlášť. Jediné, co pro to musíte udělat, je na dané zprávě podržet prst a klepnout na ikonu Odpověď. Po odeslání tak bude zřejmé, na co v konverzaci reagujete.

Filtrování neznámých odesilatelů

Je naprosto pochopitelné, že někteří uživatelé mají respekt z hovorů nebo zpráv od lidí, které neznají. Díky poměrně šikovné funkci však můžete konverzace od neznámých kontaktů filtrovat a lépe se na ně zaměřit. Pro zapnutí filtrování neznámých odesilatelů přejděte do Nastavení, rozklikněte Zprávy a zapněte přepínač Filtrovat neznámé odesilatele. iPhone vám vytvoří seznam pro osoby, které nemáte v kontaktech, a zprávy od nich se v něm budou shromažďovat.

.