Zavřít reklamu

Všichni uživatelé iPhonů důvěrně aplikaci Zprávy znají. Ostatně v tomto článku jsme si několik nejdůležitějších ukázali. Jelikož to ale zdaleka nebyly všechny funkce, které Zprávy nabízí, stojí za to se na ně zaměřit i ve článku dalším.

Skrytí informace o přečtení zprávy

Pokud vám někdo pošle iMessage, může zjistit, kdy jste si danou zprávu otevřeli, což pro vás ve chvíli, kdy nemáte čas odpovídat, příjemné být nemusí. Abyste zobrazování o přečtení zakázali, tak se přesuňte do Nastavení, níže vyberte Zprávy a deaktivujte přepínač Potvrzení o přečtení. Od této chvíle odesílatel neuvidí, jestli jste si jeho zprávu přečetli či nikoliv.

Používání App Storu pro iMessage

Přes téměř všechny chatovací aplikace můžete v dnešní době posílat různá emoji, nálepky nebo gify, a nativní Zprávy nejsou výjimkou. Abyste App Store s nálepkami nebo aplikacemi pro iMessage otevřeli, stačí se přesunout do jakékoliv konverzace s uživatelem iMessage a ve spodní liště klepnout na ikonu App Storu. V něm už si snadno zobrazíte všechny aplikace, které iMessage podporují.

5 triků zprávy iphone
Zdroj: Zprávy v iOS

Automatické mazání zpráv

I když to tak rozhodně na první pohled nevypadá, Zprávy mohou zabírat velké množství místa ve vašem smartphonu. Samotný text je většinou co se týče úložiště zanedbatelný, to však neplatí například o fotografiích, videích a jiných souborech. Abyste místo v zařízení ušetřili, zapněte si automatické mazání zpráv. To učiníte tak, že se v Nastavení přesunete k sekci Zprávy a o něco níže klepnete na Ponechat zprávy. Na výběr máte z možností 30 dní, 1 rok a Trvale.

Snížení kvality posílaných obrázků

Fotografie mohou být objemem velké, a pokud je posíláte přes mobilní data, velikost se negativně podepíše na spotřebě. Jestli odesíláte přílohy přes MMS, operátoři si za větší soubory účtují nekřesťanské peníze, a i proto se hodí kvalitu posílaných obrázků snížit. Přesuňte se do Nastavení, v něm vyberte Zprávy a zapněte přepínač Režim nízké kvality obrázků. Fotky sice nebudou odeslány v původním rozlišení, vám to ale výrazně může ušetřit jak data, tak i peníze při platbách operátorům za zprávy MMS.

Rychlé odpovídání na hlasové zprávy

Zvukové zprávy jsou rozhodně skvělým řešením zejména ve chvíli, kdy chcete někomu co nejrychleji sdělit velké množství informací. Abyste na ně nemuseli odpovídat psaním, ale rovnou svým hlasem, existuje na to jednoduchý nástroj, který vám vše usnadní. V aplikaci Nastavení v sekci Zprávy aktivujte přepínač Přečíst při zvednutí. To vám zajistí, že po vyslechnutí zvukové zprávy můžete přiložit telefon k uchu a rovnou hlasem odpovídat. Automaticky se spustí nahrávání, a po oddálení od ucha se zpráva odešle.

Benjamin Levíček

Slepota není slepá ulice!

I když jsem nevidomý, snažím se překonávat bariéry a v žádném případě to neberu negativně. Studuji osmileté gymnázium, velice rád sportuji, hraji na hudební nástroje a poznávám nové lidi. Zajímám se o technologie, zejména pak o Apple, nezavrhuji ale ani jiné značky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.