Zavřít reklamu

Messenger patří mezi jeden z nejoblíbenějších, ne-li nejpopulárnější komunikační software, kdy kromě chatů a hovorů můžete vytvářet i skupinové konverzace, posílat hlasové zprávy nebo různé soubory. Na našem magazínu jsme o Messengeru článek vydali, vzhledem k oblíbenosti aplikace však Facebook neustále svůj software vylepšuje. Proto se i dnes na Messenger podíváme.

Zabezpečení pomocí Touch ID nebo Face ID

Tato funkce přibyla do Messengeru poměrně nedávno, za to je však velice užitečná. Díky ní si totiž můžete zabezpečit všechny konverzace, což se hodí zejména v případě, kdy nechcete, aby se k datům mohla dostat nepovolaná osoba. Pro aktivaci klepněte v aplikaci v levém horním rohu na ikonu vašeho profilu, rozklikněte sekci Soukromí a dále vyberte Zámek aplikace. V této sekci už stačí kliknout na ikonu Vyžadovat Touch/Face ID, a poté zvolit, jestli se budete muset autorizovat Po vašem odchodu z Messengeru, 1 minutu po odchodu, 15 minut po odchodu nebo 1 hodinu po odchodu.

Deaktivace nahrávání kontaktů

Jak Facebook, tak Messenger se vás po registraci vždy ptá, jestli chcete synchronizovat kontakty. Pokud to uděláte, nahrají se sice do Facebooku všechna vaše telefonní čísla a zjistíte, zda někdo z nich Facebook nepoužívá, nutno však podotknout, že to z hlediska soukromí není ideální, jelikož Facebook každému kontaktu vytvoří neviditelný profil, aby o něm měl nasbírané informace. Pro deaktivaci v levém horním rohu klepněte na ikonu vašeho profilu, vyberte Telefonní kontakty a deaktivujte přepínač Nahrát kontakty.

Ukládání médií

Pokud si chcete zaslané fotografie a videa stáhnout do zařízení, na Messengeru tak učinit můžete. V horní části klepněte na ikonu vašeho profilu, dále vyberte Fotky a média a aktivujte přepínač Ukládat fotky a videa. Od této chvíle se budou automaticky stahovat do zařízení a vy k nim budete mít přístup prakticky v jakékoli situaci.

Přidávání přezdívek

Většina lidí má na Messengeru své pravé jméno, jestli však chcete, aby se u konkrétního kontaktu v soukromém chatu nebo ve skupině zobrazovalo vaše oblíbené oslovení, můžete jej změnit. Rozklikněte daný profil, následně klepněte nahoře na detail profilu a nakonec klikněte na Přezdívky. V soukromém chatu můžete přidat přezdívku k sobě a druhému člověku, ve skupině samozřejmě ke všem jejím členům.

Vyhledávání v konverzaci

Jistě to znáte: s někým se domlouváte na určité věci, nakonec ale odběhnete od tématu a potřebné zprávy zmizí někde hluboko v konverzaci. Abyste se nemuseli neustále posouvat nahoru, můžete v konverzaci vyhledávat. Nejprve se přesuňte na danou konverzaci, rozklikněte její detail a klepněte na Hledat v konverzaci. Zobrazí se textové pole, do kterého již můžete psát hledaný výraz.

Diskuze k článku

  Ako v messengeri vyberiem album s fotkami, z kt chcem poslat fotku(y)?
  Ponuka mi vzdy len album Recent a neviem prepnut do ineho albumu co mam

  Bohužel momentálně nelze. Můžete však přejít do aplikace Fotky, kde si fotografie vyberte, poté klepněte na tlačítko sdílení a zvolte Messenger. Tímto si můžete vybrat fotky i z jiných alb.

  Jak nastavit co nejlepší kvalitu hlasovek? Mám Motorolu Moto G9+ (2020) a pár dnů v pohodě, zvuk byl čistý a všechno bylo v pohodě. Žádnou dodatečnou aplikaci jsem nepoužíval, možná asi omylem něco přenastavil.. každopádně teď je zvuk plechový a zní jako z roku 2010, skoro mi není rozumět.. už si nevím rady.

  Tovární nastavení jsem zkoušel a nepomohlo

  Hezký den, potřebuji stáhnout do PC jednu konverzaci na Messengeru. Mašla jsem nějaký návod přes obchod play, ale dál jsem se nedostala díky neznalosti AJ..Děkuji.

  Dobrý den,

  mám problém. Když chci někomu na Messenger poslat fotku, tak se mi v galerii, která se při rozkliknutí ikonky obrázku otevře, objeví všechny fotky z telefonu, i ty, co se mi stáhly z WhatsAppu nebo jiné appky. Fotky z WhatsAppu bych si ráda nechala, ale v té náhledové galerii je nechci. Ráda bych, aby se mi tam zobrazovaly pouze fotografie pořízené mnou. Je možné to nějak nastavit? Používám Google fotky pro zálohování. Mám Xiaomi Mi 9.

  Děkuji za rady.

  Informace které uvádí článek jsou lživé! V messengeru nelze ukládat přijaté videa. Nechápu proč šíříte informační hoax! Kdysi to šlo, jenže FB nechce abyste tuto možnost měli, tak to před pár lety vypnuli. Tak tu prosím NELŽETE jak se FB neustále snaží zlepšovat aplikaci. Pravda je přesně opačná!

celý text

Čtěte více