Zavřít reklamu

S Memoji, potažmo Animoji, přišel Apple již v roce 2017, a to společně s revolučním iPhonem X. Právě tento jablečný telefon nabídl jako první v historii Face ID s TrueDepth přední kamerou. Aby kalifornský gigant svým příznivcům ukázal, co všechno TrueDepth kamera dokáže, tak přišel právě s Animoji, které o rok později rozšířil o Memoji, jak se jim nazývá doteď. Jedná se o jakési „postavičky“, které si můžete různě přizpůsobit, a poté na ně právě s využitím TrueDepth kamery v reálném čase převést vaše pocity. Postupně Apple samozřejmě Memoji vylepšuje a přichází s novými možnostmi – a výjimkou není ani iOS 16. Pojďme se na novinky podívat.

Rozšíření samolepek

Memoji jsou k dispozici jen na iPhony s TrueDepth přední kamerou, tedy na iPhone X a novější, vyjma modelů s označením SE. Aby však uživatelům starších iPhonů nebyla absence líto, tak Apple přišel se samolepkami Memoji, které jsou nepohyblivé a uživatelé tak na ně „nepřevedou“ své pocity a výrazy. Samolepek z Memoji bylo již nyní k dispozici nepřeberné množství, v iOS 16 se však Apple rozhodl repertoár ještě více rozšířit.

Nové typy vlasů

Stejně jako samolepek, tak i typů vlasů je v rámci Memoji k dispozici více než dost. Většina uživatelů si tak zajisté vlasy pro své Memoji vybere. Pokud se však řadíte mezi fajnšmekry a v Memoji se vyžíváte, tak vás rozhodně potěší fakt, že v iOS 16 kalifornský gigant přidal několik dalších typů vlasů. K již tak enormnímu počtu konkrétně přibylo hned 17 nových typů vlasů.

Další pokrývky hlavy

Pokud vašemu Memoji nechcete nastavit vlasy, tak mu můžete nasadit nějakou pokrývku hlavy. Stejně jako v případě typů vlasů bylo pokrývek hlavy již nyní k dispozici opravdu mnoho, některým uživatelům však mohly specifické styly chybět. V iOS 16 jsme se tak dočkali rozšíření počtů pokrývek hlavy – konkrétně je nový například čepec. Milovníci Memoji by tedy rozhodně měli pokrývky hlavy taktéž zkontrolovat.

Nové nosy a rty

Každý člověk je jednoduše jiný a nikdy nenajdete svou kopii – tedy alespoň prozatím. Pokud jste někdy v minulosti chtěli vytvořit své Memoji a zjistili jste, že vám nesedí žádný nos, popřípadě že si nemůžete vybrat ze rtů, tak to rozhodně zkuste znovu v rámci iOS 16. Zde jsme se totiž dočkali přidání hned několika nových typů nosů a u rtů pak můžete vybrat nové barvy, díky čemuž je nastavíte ještě přesněji.

Nastavení Memoji pro kontakt

Ke každému kontaktu si na iPhonu můžete nastavit fotografii. To se hodí pro rychlejší identifikaci v případě příchozího hovoru, popřípadě pokud si lidi nepamatuje podle jména, ale právě podle obličeje. Pokud však nemáte fotku dotyčného kontaktu, tak v iOS 16 přibyla možnost pro nastavení Memoji namísto fotografie, což určitě přijde vhod. Nejedná se o nic složitého, stačí přejít do aplikace Kontakty (nebo Telefon → Kontakty), kde si najděte a rozklikněte vybraný kontakt. Poté vpravo nahoře stiskněte Upravit a následně na přidat fotku. Pak už jen stačí rozkliknout sekci Memoji a provést nastavení.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.