Zavřít reklamu

Kromě toho, že Apple před několika týdny představil iOS 16, tak jsme se dočkali také watchOS 9. Bohužel, jak už to tak bývá, tak nová verze watchOS svým způsobem zůstala ve stínu iOS 16, který je o mnoho využívanější, a tak se ve finále ani není čemu divit. Je však nutné zmínit, že i ve watchOS 9 je k dispozici mnoho nových funkcí. V tomto článku se společně podíváme na 5 skrytých funkcí ve watchOS 9, o kterých se nemluví. Vrhněme se přímo na věc.

Dalších 5 skrytých funkcí ve watchOS 9 najdete zde

Změna zobrazení kalendáře

Stejně jako na iPhonu, tak i na Apple Watch je k dispozici nativní aplikace Kalendář, ve které jste doposud mohli prohlížet zaznamenané události. Kromě toho, že ve watchOS 9 přibyla možnost pro vytvoření nové události přímo z vašeho zápěstí, tak jsme se dočkali také výběru zobrazení kalendáře. Pro přepnutí se do aplikace Kalendář přesuňte, a poté klepněte vpravo nahoře na ikonu tří teček. Pak už dole v kategorii Volby zobrazení stačí zobrazení klepnutím vybrat.

Rychlá změna velikosti textu

Apple Watch jsou opravdu velmi malé, a pokud se řadíte mezi uživatele, kteří mají horší zrak, tak se vám některý obsah může špatně číst. Doposud jsme tohle mohli vyřešit zvětšením textu v nastavení, Apple se však tuto možnost rozhodl ještě více zjednodušit a přidat ji přímo do ovládacího centra. V případě, že zde prvek pro změnu velikosti textu nemáte, tak v ovládacím centru sjeďte dolů, klepněte na Upravit, a poté na malou ikonu + u prvku Velikost textu. Nakonec potvrďte změny stisknutím Hotovo dole.

Ovládání iPhonu přes Apple Watch

Již jsme si společně v jednom z předchozích článků ukázali, že nově můžete ovládat a zrcadlit Apple Watch na iPhone, což může v některých situacích přijít vhod. Věděli jste ale o tom, že je ve watchOS 9 k dispozici také přesně opačná možnost pro ovládání iPhonu přes Apple Watch? Nedochází sice ke kompletnímu zrcadlení obrazovky, můžete však stále využít základní akce. Pro spuštění ovládání iPhonu přes Apple Watch na hodinkách přejděte do Nastavení → Zpřístupnění → Ovládat zařízení v blízkosti, kde pak klepněte na váš iPhone, popřípadě na iPad, čímž se ovládání spustí.

Zobrazení upravených zpráv

Nativní aplikace Zprávy v iOS 16 dostala hned několik vymodlených funkcí. Řeč je hlavně o možnosti smazání či úpravy již odeslané zprávy, a to do 2 minut, respektive do 15 minut od odeslání. Pokud dojde k úpravě zprávy, tak si následně obě strany mohou zobrazit její původní znění, a to klidně i na Apple Watch. Pokud byste tedy chtěli zobrazit historii úprav zprávy, tak na Apple Watch v aplikaci Zprávy otevřete vybranou konverzaci a najděte upravenou zprávu. Pak už jen stačí klepnout na text Upraveno.

Priorita aplikací v Docku

Na vašich Apple Watch si stisknutím bočního tlačítka můžete jednoduše otevřít Dock, ve kterém se podle nastavení mohou nacházet buď naposled spuštěné, anebo oblíbené aplikace. Dock se ve watchOS 9 dočkal příjemné vizuální změny, jelikož nově zobrazuje náhledy aplikací. Kromě toho však došlo také k funkční změně. Nově se totiž jako první zobrazují ty aplikace, které aktuálně pracují na pozadí – může se jednat třeba o aplikaci Minutka v případě, že máte spuštěný odpočet apod. Díky tomu se rychle dostanete k těm aplikacím, které zrovna využíváte.

dock-watchos9-aw-fb

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.