Zavřít reklamu

Před několika dny jsme byli svědky představení zbrusu nových operačních systémů od Applu – konkrétně je řeč o iOS a iPadOS 16, macOS 13 Ventura a watchOS 9. Všechny tyto systémy jsou aktuálně k dispozici všem vývojářům pro testování, široká veřejnost se pak vydání dočká za několik měsíců. Stejně jako mnoho našich čtenářů už i my od vydání zmíněné nové systémy testujeme a přinášíme vám články, ve kterých se o nich můžete dozvědět více. V tomto článku se podíváme na 5 skrytých funkcí v macOS 13 Ventura, které stojí za to.

Dalších 5 skrytých funkcí v macOS 13 Ventura zobrazíte zde

Zobrazení počasí v lokalitách

V rámci macOS 13 Ventura jsme se dočkali přidání aplikace Počasí. Musím uznat, že po designové stránce se tato aplikace Applu opravdu povedla a o to více se mi líbí z toho důvodu, jelikož zobrazuje opravdu přehledně veškeré potřebné informace, které jsou navíc detailní. To znamená, že na Macu už rozhodně nebudete potřebovat žádnou aplikaci na počasí třetí strany. V Počasí na Macu lze každopádně sledovat počasí na vícero místech, stejně jako v iOS. Stačí, abyste si vpravo nahoře místo vyhledali, a pak stiskli tlačítko +, čímž se místo přidá do seznamu. Ten je pak možné zobrazit klepnutím na ikonu bočního panelu vlevo nahoře.

Vyřezání objektu z fotky

Když Apple na konferenci představil iOS 16, tak se relativně dlouhou dobu věnoval funkci, která dokáže vyřezat objekt, který se nachází v popředí, z prakticky jakékoliv fotky – jednoduše řečeno lze říct, že tato funkce dokáže odstranit pozadí od objektu v popředí. Nevěděli jsme ale o tom, že tato funkce bude k dispozici i na Macu. Pro její využití si otevřete fotku v rychlém náhledu, a poté klepněte na objekt v popředí pravým tlačítkem. Z menu pak už jen zvolte Copy Subject a následně jej klasickým způsobem vložte tam, kam potřebujete.

Plánování odeslání e-mailu

Co se týče nativní aplikace Mail, tak s ní je většina uživatelů spokojených. Pokud ale hledáte nějakého komplexnějšího e-mailového klienta, tak bude nutné sáhnout jinam. Mailu totiž stále chybí některé základní funkce, jako například HTML podpis a další. Každopádně jsme se konečně dočkali alespoň možnosti pro naplánování odeslaní e-mailu. To provedete jednoduše tak, že napíšete nový e-mail, a poté napravo od šipky pro odeslání klepnete na malou šipku, kde už si stačí zvolit, kdy se má e-mail odeslat.

naplánování e-mailu macos 13 ventura

Rychlé akce ve Spotlightu

Čas od času potřebujeme na Macu provést rychle nějakou akci. Využít k tomu svým způsobem můžeme třeba Zkratky, každopádně se vždy nejedná o úplně ideální řešení. Dobrou zprávou ale je, že v macOS 13 Ventura jsou k dispozici rychlé akce ve Spotlightu, s pomocí kterých lze prakticky okamžitě provést nějaký úkon. Pokud tedy třeba potřebujete rychle nastavit minutku, tak stačí do Spotlightu vepsat Nastavit minutku, a poté ji skrze jednoduché rozhraní rychle nastavit podle potřeby, bez nutnosti přecházení do nové aplikace Hodiny.

Připomínky e-mailu

Kromě toho, že nově můžete v nativní aplikaci Mail plánovat odeslání jednotlivých e-mailů, tak si můžete také nastavit připomínky. To znamená, že pokud zrovna otevřete e-mail, na který nemáte čas, tak se díky této funkci na něj můžete nechat znovu upozornit, a to za určenou dobu. Díky tomu budete mít jistotu toho, že na e-mail nezapomenete, jelikož se bude jevit jako přečtený. Připomínku e-mailu můžete nastavit tak, že na něj klepnete pravým tlačítkem, a poté z menu vyberete Připomenout. Následně už si jen stačí zvolit, kdy vám aplikace má tento e-mail znova připomenout.

připomenout e-mail macos 13 ventura
.