Zavřít reklamu

Zveřejnění obsahu na web

Disk Google nabízí také funkci pro publikování souborů Dokumenty, Tabulky nebo Prezentace na webu. Tím odpadá nutnost sdílet s lidmi odkazy na dokumenty. Položky publikované na webu pomocí Disku Google lze sdílet prostřednictvím odkazu nebo je lze vložit do webové stránky. Nejlepší na používání této funkce na Disku Google je, že ji můžete nastavit tak, aby se aktualizovala vždy, když v souboru provedete změny. To znamená, že zveřejněný obsah se automaticky aktualizuje, kdykoli provedete úpravu původního souboru. Chcete-li soubor publikovat na webu, můžete jej jednoduše otevřít v aplikaci Dokumenty Google a přejít do nabídky Soubor -> Sdílet -> Publikovat na web.

 

Rychlé prolinkování

Neustálé vyhledávání věcí na webu, kopírování odkazů a jejich přidávání do dokumentu může být rychle otravné a únavné. Dokumenty Google řeší i tento problém. Stačí vybrat text, na který chcete vytvořit hypertextový odkaz, a stisknout klávesy Cmd + K. Tím se hned pod vybraným textem otevře malé dialogové okno, ve kterém můžete vyhledat klíčová slova a vybrat vhodný odkaz, který se pak v dokumentu automaticky hypertextově propojí.

Rozpoznání textu

Disk Google má také poměrně šikovnou funkci OCR skrytou ve webové aplikaci. Tato funkce dokáže rozpoznat text v obrázcích a souborech PDF a vytvořit z nich upravitelný soubor pro vyhledávání v Dokumentech Google. Omezení této metody nicméně spočívá v tom, že text by měl být napsán úhledně a pokud možno by měl správně kontrastovat se zbytkem obrázku, jinak by OCR nemuselo být schopno text správně rozpoznat.

OCR na Disku Google také při převodu dokumentu do souboru Dokumenty Google nezachovává formátování, to znamená, že jakýkoli formátovaný text bude rozpoznán jako normální text bez jakéhokoli formátování. Chcete-li použít OCR na své obrázky nebo soubory PDF, jednoduše je nahrajte na Disk Google. Poté na ně klikněte pravým tlačítkem myši, vyberte možnost otevření v Dokumentech a Disk Google již obrázek či PDF převede na textový soubor.

Instalace doplňků

Váš Google Disk můžete také dle libosti doplnit o nejrůznější zajímavé či užitečné doplňky a rozšíření. Na Macu spusťte Google Disk a poté zcela vpravo klikněte na +. Otevře se vám okno s dostupnými doplňky, aplikacemi a rozšířeními, které můžete využít nejen při práci v Google Disku, ale třeba i s Dokumenty nebo Tabulkami Google.

Odlišné barvy složek

Pokud Disk Google používáte ve velké míře, měli byste pravděpodobně zvážit barevné rozlišení složek, abyste si lépe uspořádali uložený obsah. Stačí kliknout pravým tlačítkem myši na libovolnou složku, zvolit Uspořádat a přejít na možnost změny barvy. Zde si můžete vybrat libovolnou barvu z poměrně široké palety možností, které máte k dispozici. Můžete tak složky vizuálně zatraktivnit nebo je odlišit podle priority či jiným způsobem, který vám vyhovuje.

.