Zavřít reklamu

To, na co jsme již po dobu několika dlouhých měsíců čekali, je konečně tady. Většina analytiků a leakerů předpokládala, že bychom se náhlavních sluchátek s názvem AirPods Studio mohli dočkat na jedné z podzimních konferencí. Jakmile skončila první z nich, měla se sluchátka objevit na druhé, a poté na třetí – každopádně jsme se nedočkali ani sluchátek AirPods Studio, ani nové Apple TV, a ani lokalizačních přívěšků AirTags. V posledních dnech se ale začalo šuškat o tom, že bychom se zmíněných sluchátek měli dočkat právě dnes, a to s pozměněným názvem na AirPods Max. Nyní se ukázalo, že předpoklady byly správné, jelikož kalifornský gigant nové AirPods Max doopravdy představil. Pojďme se na ně společně podívat.

Jak už bylo zmíněno výše, tak jsou AirPods Max bezdrátová náhlavní sluchátka – od AirPods a AirPods Pro se tedy liší svou konstrukcí. Jako každé sluchátka od Applu nabízí i AirPods Max čip H1, který slouží pro rychlé přepínání mezi jablečnými zařízeními. Po stránce technologií jsou nová jablečná sluchátka opravdu napěchovaná vším možným. Nabízí adaptivní ekvalizér, aktivní potlačování hluku, režim propustnosti a prostorový zvuk. Konkrétně jsou k dispozici v pěti různých barvách, a to ve vesmírně šedé, stříbrné, nebesky modré, zelené a růžové. Zakoupit si je můžete již dnes, první kousky by pak měly být doručeny 15. prosince. Určitě vás zajímá cena těchto sluchátek – nebudeme k ní nic moc dodávat, ale raději si sedněte. 16 490 korun.

airpods max
Zdroj: Apple.com

Apple uvádí, že při vývoji AirPods Max vzal to nejlepší z již dostupných AirPodů a AirPodů Pro. Všechny tyto funkce a technologie pak skloubil do těla nádherných AirPods Max. Neméně důležitý je v tomto případě design, který je milimetr po milimetru co nejvíce akustický. Naprosto každý kousek těchto sluchátek mě být navržen přesně tak, aby byl uživateli dopřán co možná nejlepší požitek z poslouchání hudby a jiných zvuků. „Čelenka“ AirPods Max je vytvořena z prodyšné síťoviny, díky čemuž dochází k perfektnímu rozložení váhy sluchátek po celé hlavě. Rám čelenky je poté z nerezové oceli, čímž je zaručena prémiová pevnost, pružnost a pohodlí, a to pro naprosto každou hlavu. Ramena čelenky se poté dokáží taktéž přizpůsobit tak, aby sluchátka zůstala přesně tam, kde mají.

Obě dvě mušle sluchátek se k čelence připevňují revolučním mechanismem, který rovnoměrně rozděluje tlak mušlí. S pomocí tohoto mechanismu se mušle mimo jiné dokáží natočit tak, aby perfektně přisedly na hlavu každého uživatele. Obě mušle pak disponují speciální paměťovou akustickou pěnou, čímž dochází k perfektnímu utěsnění. Právě utěsnění je velmi důležité pro poskytování aktivního potlačování hluku. Součástí sluchátek je poté také digitální korunka, kterou můžete znát z Apple Watch. Pomocí ní můžete jednoduše a přesně ovládat hlasitost, přehrávat nebo pozastavovat přehrávání, anebo přeskakovat zvukové stopy. Tak stejně pomocí ní můžete přijímat a ukončovat telefonní hovory a aktivovat Siri.

O perfektní zvuk AirPods Max se pak stará 40mm dynamický měnič, pomocí kterého dokáží sluchátka produkovat hluboké basy a čisté výšky.  Díky speciální technologii by pak nemělo ani při vysokých hlasitostech docházet ke zkreslení zvuku. Pro vypočítávání zvuku pak AirPods Max využívají 10 výpočetních zvukových jader, která zvládnou vypočítat 9 miliard operací za sekundu. Co se týče výdrže sluchátek, tak Apple uvádí dlouhých 20 hodin. Jak už bylo zmíněno výše, tak se první kusy těchto sluchátek dostanou do rukou prvních majitelů již 15. prosince. Ihned poté budeme schopni alespoň určitým způsobem potvrdit, zdali je zvuk opravdu tak skvělý, a zdali sluchátka vydrží 20 hodin na jedno nabití. Nabíjení probíhá prostřednictvím Lightning konektoru, který se nachází na těle sluchátek. Společně se sluchátky získáte i obal – pokud do něj sluchátka vložíte, tak se automaticky aktivuje speciální režim, při kterém se šetří baterie.

.