Zavřít reklamu

iCloud jistě používá mnoho jablíčkářů. Někdo jej využívá skutečně naplno, zatímco pro jiné uživatele je iCloud pouze jakýmsi doplňkem, se kterým nijak aktivně nepracují. Pokud byste chtěli s iCloudem začít pracovat o něco intenzivněji, můžete se nechat inspirovat naší dnešní pěticí tipů a triků.

Selektujte obsah k zálohování

Při zálohování vašeho iPhonu do iCloudu můžete pohodlně a snadno vybírat, jaký obsah se bude zálohovat. Získáte tak mimo jiné mnohem větší kontrolu nad tím, jak velká část vašeho iCloudového úložiště bude zabrána. Na svém iPhonu spusťte Nastavení a klepněte na panel s vaším jménem. Klepněte na iCloud a v sekci Aplikace využivající iCloud deaktivujte aplikace, které nechcete zálohovat do iCloudu.

Smažte data

Chcete rychle uvolnit místo na iCloudu? Pokud jste dosud prováděli zálohy aplikací, které vlastně ve skutečnosti nepotřebujete, můžete příslušná data smazat. Na svém iPhonu spusťtte Nastavení a klepněte na panel se svým jménem. Klepněte na iCloud -> Spravovat úložiště, vyberte aplikaci, u které chcete smazat data, a klepněte na její název. Poté stačí už jen klepnout na Smazat data.

Zajistěte si přístup k obsahu

Pokud na svých Apple zařízeních aktivujete iCloud Drive, můžete na svůj iCloud nejen rychle a snadno nahrávat prakticky jakýkoliv obsah, ale také k němu budete mít přístup kdykoliv a odkudkoliv. Pro aktivaci iCloud Drive na iPhonu spusťte nejprve Nastavení a klepněte na panel s vaším jménem. Poté zvolte iCloud a na stránce nastavení aktivujte položku iCloud Drive.

Ušetřete místo s Fotkami na iCloudu

Pokud chcete ušetřit drahocenné místo na úložišti vašeho iPhonu, můžete si aktivovat knihovnu fotografií na iCloudu. Pokud si aktivujete tuto funkci, budou se vaše fotografie a videa automaticky odesílat a ukládat na iCloud, a vy k nim také budete mít přístup i z jiných zařízení. Na svém iPhonu spusťte Nastavení, klepněte na panel se svým jménem a zvolte iCloud. Na hlavní stránce poté stačí už jen aktivovat položku Fotky.

Sdílejte složky

Funkce sdílení složek na iCloud na sebe sice nechala dlouho čekat, nyní už ji ale můžete využívat. Pokud chcete vybranou složku sdílet s jinými uživateli, spusťte na svém iPhonu nativní aplikaci Soubory. Klepněte na Prohlížení vpravo dole, ze seznamu vyberte iCloud Drive a poté vyberte složku, kterou chcete sdílet. Dlouze stiskněte ikonku složky a v menu, které se vám zobrazí, vyberte položku Sdílet – poté stačí už jen zvolit příjemce.

.