Zavřít reklamu

Pokud patříte mezi majitele Macu, můžete na svém počítači podobně jako na iPhonu nebo na iPadu využívat také nativní aplikaci Zprávy. Používání nativních Zpráv na Macu má spoustu výhod. V dnešním článku vám převedeme pět užitečných tipů a triků, které se vám určitě budou hodit.

Pojmenujte konverzaci

V nativních Zprávách na vašem Macu můžete kromě jiného využít také možnosti pojmenování skupinové konverzace. Postup je velmi snadný – stačí na Macu spustit aplikaci Zprávy, v levé straně okna vybrat konverzaci, kterou chcete pojmenovat, a kliknout na ni pravým tlačítkem myši. Zvolte Podrobnosti -> Změnit název a fotku skupiny a můžete zadat veškeré potřebné detaily.

Připněte konverzaci

Podobně jako v iOS 14 nebo iPadOS 14 můžete také ve Zprávách v operačním systému macOS Big Sur provádět připínání důležitých konverzací na horní část seznamu. Stačí na vybranou konverzaci kliknout pravým tlačítkem myši, a v menu, které se vám objeví, zvolit Přišpendlit. Konverzace se zobrazí nad všemi ostatními konverzacemi – pro zrušení přišpendlení na zprávu klikněte pravým tlačítkem myši a v menu zvolte Odšpendlit.

Správa notifikací

V nativních Zprávách na Macu můžete také snadno nastavit, jakým způsobem budete upozorňováni na jednotlivé příchozí zprávy. Pokud chcete deaktivovat upozornění na vybrané konverzace, klikněte nejprve na danou konverzaci pravým tlačítkem myši. Poté v menu vyberte Podrobnosti, a v okně podrobností pak stačí už jen zaškrtnout položku Skrýt upozornění.

Oživte konverzaci

Pokud si s někým dopisujete prostřednictvím služby iMessage, nemusíte se při konverzaci omezovat jen na psaní textu a vkládání emotikonů. Pokud nalevo od políčka pro zadání zprávy kliknete na ikonku App Store, můžete k vašim iMessage přidávat Memoji, efekty nebo fotografie z galerie vašeho Macu. Po zadání výrazu “iMessage” v App Storu můžete objevit další zajímavé aplikace pro nativní Zprávy.

Nastavte jméno a fotku

V nativních Zprávách na Macu si můžete také nastavit vlastní jméno a fotku. Na nástrojové liště v horní části obrazovky vašeho Macu klikněte na Zprávy -> Předvolby. V okně předvoleb poté stačí už jen kliknout na tlačítko Nastavit sdílení jména a fotky a postupovat podle instrukcí.

.