Zavřít reklamu

Není žádným tajemstvím, že vestavěná softwarová klávesnice v iPhonech a iPadech, kterou nabízí sám Apple, nemusí být ze začátku intuitivní pro každého – obzvláště uživatelé Androidu si nějakou dobu zvykají. Pokud je pro vás práce s nativní klávesnicí nepřekonatelný oříšek, případně pokud potřebujete váš smartphone okamžitě používat co nejkomfortněji a na vestavěnou klávesnici od Applu raději přejdete až po nějakém čase, máme pro vás pár tipů na perfektní softwarové klávesnice třetích stran, s nimiž kromě pohodlného psaní získáte i zajímavé benefity navíc.

Microsoft SwiftKey Keyboard

Microsoft SwiftKey Keyboard je jednou z nejoblíbenějších aplikací odpůrců nativní klávesnice – a není se čemu divit. Nejenže zde najdete velké množství jazyků i emotikonů, klávesnice se ale takřka dokonale přizpůsobuje vašemu stylu psaní. Jestliže vám nevyhovovala autokorekce v iPhonu, se SwiftKey si ji zamilujete. Ta se zde totiž učí, jakým způsobem se při psaní vyjadřujete a jednotlivá opravená slova tomu přizpůsobuje. Do automatických oprav a doplňování textů vývojáři nezapomněli zařadit i smajlíky, díky čemuž vaše nejpoužívanější nebude nutné zdlouhavě hledat. Devízou jsou také rychlé akce, ty najdete na panelu nástrojů.

Aplikaci Microsoft SwiftKey Keyboard stáhnete bezplatně zde

Gboard

Mysleli jste si, že Google svoji klávesnici zpřístupňuje exkluzivně pouze vlastníkům smartphonů s operačním systémem Android? Mohu vás ujistit, že tomu tak není. Gboard od Googlu je naprosto skvělou alternativou pro nativní klávesnici. Umožňuje vyhledávání gifů, nálepek a emotikonů, samolepky můžete dokonce i vytvářet. Asi největší výhodou je vyhledávání na internetu, kdy se nemusíte přepínat do webového prohlížeče. Stačí kdykoli při psaní vyhledat určitý termín v Googlu a okamžitě si můžete přečíst prakticky cokoli. Jako ve většině Google aplikacích, tak i zde se nachází hlasové vyhledávání, které funguje nanejvýš spolehlivě. Jestli společnosti Google důvěřujete a jste ji ochotni svěřit vyhledávací dotazy, Gboard stojí za vyzkoušení. Ještě se hodí poznamenat, že se o hesla a konverzace s přáteli není třeba strachovat. Google totiž tyto údaje dle svých slov neuchovává, sbírá pouze hlasové záznamy a práci s vyhledávačem.

Aplikaci Gboard nainstalujete z tohoto odkazu

Fonts

Rádi na sebe upoutáváte pozornost a potřebujete se na sociálních sítích odlišit, anebo se vám prostě nechce s někým vypisovat a chcete se vyjádřit pomocí písma? V aplikaci Fonts se nachází nepřeberné množství stylů písem, nálepek, emoji a symbolů, které je možné při psaní libovolně přizpůsobit. Za měsíční předplatné sice získáte rozsáhlejší výběr, i s neplacenou verzí však zaujmete jak své odběratele na sociálních sítích, tak třeba učitele při psaní matematických symbolů na iPadu.

Aplikaci Fonts nainstalujete zde

fonts

Facemoji Keyboard

Jestliže jste influencer a myslíte to se sociálními sítěmi vážně, tak ve vašem iPhonu nesmí chybět Facemoji Keyboard. Nejenže je zde obrovské množství gifů, emoji a nálepek, do vašich příspěvků na Instagramu a Tiktoku však můžete dokonce přímo z klávesnice přidávat hudbu. Kromě designových prvků však nebylo zapomenuto ani na praktičnost – přímo v klávesnici je integrovaný překladač a i méně jazykově zdatní se tak dorozumí. Pro využití aplikace naplno si ji bude nutné předplatit, stejně tak jsou placené i některé specifické sady nálepek.

Aplikaci Facemoji Keyboard stáhnete z tohoto odkazu

.