Zavřít reklamu

Většina uživatelů již chytrý telefon nepoužívá pouze na volání nebo posílání SMS, ale i na brouzdání po internetu a sociálních sítích, chatování s přáteli nebo pořizování fotografií. Právě ke konverzaci s vašimi blízkými můžete kromě aplikací třetích stran použít i nativní řešení v podobě iMessage. To však nenabízí pouhé posílání textových zpráv, ale také možnost připojení obsahu z různých aplikací. V dnešním článku si ukážeme ty nejlepší aplikace či rozšíření, které vám konverzaci značně urychlí, obzvláštní a mnohdy také pobaví.

GIPHY

V nativních zprávách od Applu můžete za pomoci emotikonů či emoji vyjádřit své pocity, a nutno podotknout, že se jich zde nachází opravdu nespočet, v současné době přes 3000 emotikonů. Co dělat ale ve chvíli, kdy chcete vyjádřit svůj pocit pomocí gifů, potažmo animovaných obrázků? Perfektně vám poslouží aplikace GIPHY. Jedná se o jednu z největších databází všemožných gifů, a naštěstí nabízí i aplikaci pro iMessage.

Split It

Chodíte často s kamarády do restaurace, pro zjednodušení částku zaplatíte dohromady, ale nechce se vám vše počítat? Split It bude pro vás ideální pomocník. Stačí vytvořit skupinu, zadat všechny výdaje, jejich cenu a rozdělit je mezi členy dané skupiny, Split It vám poté přesně vypočítá, kolik má jaká osoba zaplatit. Jedním z benefitům této aplikace je možnost propojení s iMessage, díky čemuž můžete výdaje posílat opravdu jednoduše. Split It není napojen na žádnou platební službu, slouží tedy pouze jako taková kalkulačka. Pokud byste chtěli mít zároveň vytvořených více skupin než jednu, jednorázově zaplatíte symbolických 19 Kč.

Polls for iMessage

V konkurenčních aplikacích, jako je WhatsApp nebo Messenger, můžete ve skupinovém chatu vytvořit anketu. To se hodí hlavně v případě, kdy se potřebujete domluvit, kde se sejdete, anebo jaká další rozhodnutí jako skupina učiníte. Apple tuto možnost do své aplikace sice nepřidal, díky Polls for iMessage však ankety můžete ve skupinových konverzacích vytvářet opravdu snadno. Po stažení stačí v dané konverzaci tuto aplikaci použít a anketu vytvořit, ostatní uživatelé mohou hlasovat a software vám ukáže přehledný graf, která možnost je nejvíce preferovaná.

Night Sky

Jak už název napovídá, tato aplikace je určena milovníkům vesmíru, souhvězdí a různých planet. Stačí totiž namířit váš telefon na oblohu a software vám ukáže, jaké souhvězdí se nad vámi právě nachází. Tyto údaje navíc díky aplikaci pro iMessage můžete poměrně snadno někomu přeposlat. Aplikace je zdarma, pro prémiové funkce si však musíte připlatit 89 Kč měsíčně, 579 Kč ročně nebo 5 290 Kč doživotně.

nightsky_appstore_imessage
Zdroj: AppStore

Microsoft OneDrive

I přesto, že se jedná o cloudové úložiště od Microsoftu, na Apple zařízeních funguje OneDrive při nejmenším perfektně. Aplikace Microsoft OneDrive pro iMessage slouží k tomu, abyste mohli konkrétnímu uživateli odeslat soubor, aniž byste opouštěli danou konverzaci. K tomuto souboru je samozřejmě možné napsat textovou zprávu pro vysvětlení, o jaký soubor se jedná.

Spotify

Myslím si, že nikomu tuto populární hudební streamovací službu nemusím představovat. Najdete zde opravdu nepřeberné množství skladeb, umělců, alb a playlistů. Ať už používáte bezplatnou nebo placenou verzi, snadno můžete komukoli poslat vaši oblíbenou skladbu. Stačí v dané konverzaci Spotify otevřít, písničku vyhledat a odeslat. Pokud daný uživatel Spotify používá, skladbu bude moci přehrát přímo v aplikaci Zprávy, pokud ne, přesměrován bude na web. Ve srovnání například s Apple Music je však Spotify pro iMessage výrazně lepší, jelikož si skladbu přehraje i člověk, který ve Spotify není zaregistrovaný nebo používá pouze bezplatnou verzi.

Zdroj: App Store

.